İşte Cem Ersever'in Görüntüleri!

İşte Cem Ersever'in Görüntüleri!
Cem Ersever cinayetinin nasıl işlendiğine ilişkin görüntüler ortaya çıktı...Türkiye'de 1993'lü yıllarda PKK terör örgütünün iç yüzünü ortaya çıkarmak için girişimde bulunan bir çok isim ortadan kaldırıldı.

Bunların başında ise JİTEM'in kurucularından Binbaşı Ahmet Cem Ersever geliyor. Ersever cinayeti tam 17 yıldır aydınlatılamadı ancak cinayetin nasıl işlendiğine ilişkin ortaya çıkan fotoğraflar Ersever'in nasıl öldürüldüğü yönünde ipuçları veriyor.

Ergenekon davasıyla birlikte gündeme gelen faili meçhul cinayetler içinde Ersever cinayeti önemli bir yer tutuyor. 1990'lı yıllarda JİTEM bölge komutanı olarak PKK'ya karşı mücadele veren binbaşı Ersever, daha sonra JİTEM'den ayrılmış ve 'Gerçekler Türk milletinden gizleniyor' diyerek o gün içinde olduğu yapıyla ters düşmüştü. Kamuoyuna PKK ve JİTEM'in iç yüzüyle ilgili açıklamalarda bulunması beklenen Ersever, bir süre sonra kaçırılmış ardından da Elmadağ yakınlarında cesedi bulunmuştu.

ELLERİ ÖNDEN BAĞLI

Basında ''Çok şey bilen adam elleri arkadan bağlı ve başına iki kurşun sıkılarak öldürüldü'' diye 4 Kasım 1993 ve sonrası günlerde haberler çıkmıştı. Ersever'in bugün ortaya çıkan ceset ve olay yeri görüntülerinde ellerinin arkadan değil önden bağlı şekilde öldürüldüğü anlaşılıyor.

Elleri önden bağlı olan Ersever'in başından vurulduğu ve kafasının arkasından giren kurşunların yüzünden çıktığı tahmin ediliyor. Yerde cansız vaziyette yatan Ersever'in başının kanlar içinde olduğu ve başının altında da bir çuval olduğu görülüyor. Cinayete ilişkin haberlerde Ersever'in başına çuval geçirildikten sonra kafasından vurulduğu yazılıyordu. Cinayet yerinde başının altındaki çuval adeta olayı doğruluyor.

O günün cinayet tutanaklarında akşam vakti güvenlik güçlerine ihbar telefonunun geldiği iddia ediliyor. Cesedin görüntüsünün gece karanlığında çekilmiş olması da ihbarın vaktini doğrular nitelikte.

AĞZI BANTLI DEĞİL

Görüntülerde dikkat çeken bir hususta kireç üzerinde cesedin yatıyor olması. Ersever'in ağzının ise görüntülerde basında çıkan haberlerin aksine bantlı olmadığı görülüyor
.

 

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com