İşte Cemaat'i karıştıran Rus!

İşte Cemaat'i karıştıran Rus!
Günlerdir devam eden AKP-Cemaat kavgasında adı sıkça anılan Rus gazeteci Ermeni asıllı Aslamova..

Sabah Gazetesi baş yazarı Mehmet Barlas ile Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı arasında polemiğe neden olan ve AKP-Cemaat kavgasına Barlas'ı da dahil ederek Fethullah Gülen'e 'Soros' benzetmesi ile tartışmalara yeni bir boyut getiren Rus Gazeteci Darya Aslamova’nın cüretkâr pozları ortaya çıktı.

Komsomolskaya Pravda Gazetesi muhabiri Darya Aslamova’nın ismi, ülkemizde ilk olarak geçen yıl gündeme geldi. Aslamova, CHP’li Milletvekillerinin alınmadığı Hatay’daki Suriye mülteci kampına başörtüsü takarak gizlice girmeyi başarmıştı. Kampa fotoğraf makinesi ile ses kayıt cihazı da sokmayı başaran Aslamova, kampla ilgili yayınlanan röportajla da günlerce haber konusu oldu.

POLEMİĞE NEDEN OLDU

Aslamova, geçtiğimiz haziran ayında Gezi olaylarının tırmandığı günlerde, ülkemizde önde gelen gazetecilerle söyleşiler yaptı. Rus gazetecinin Sabah Gazetesi başyazarı Mehmet Barlas’la yaptığı röportajında, “Fethullah Gülen için Müslümanların Soros’u deniyor, doğru mu?” sorusu, tartışmayı ateşleyen cümle oldu. Bu benzetme nedeniyle Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Barlas’a ağır eleştirilerde bulundu. Barlas bu sözü söylemediğini, ifadenin kadın gazeteciye ait olduğunu ifade etti. Dumanlı ise eleştirilerini sürdürerek, Barlas’ın bu sözü onaylaması nedeniyle kendisine yönelik suçlamalarını sürdürdü.

İşte o cüretkar pozlar;ÖPTÜĞÜ RUS SİYASETÇİLERİ ANLATTI

İnternette yapılan aramada Komsomolskaya Pravda’nın ‘özel muhabir’i Aslamova’nın Rusya’da yaptığı haberlerle de skandallara neden olan ve çok okunan bir gazeteci olduğu görülüyor. Sobesednik isimli tabloid gazetede Aslamova’nın “Şımarık bir kızın notları” başlığıyla haberi yer alıyor. O dönemde 23 yaşında olan Aslamova, öptüğü Rus siyasetçileri anlatıyor. Yine internette yapılan aramalarda Aslamova’ya ait müstehcen görüntüler de çıkıyor. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com