İşte Cemaatin yargıdaki imamı!

İşte Cemaatin yargıdaki imamı!
Eski Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in işaret ettiği Cemaatin Yargı'daki İmamının izi sürüldü.
Vatan Gazetesi'nden Kemal Göktaş, Yargıtay kulislerinde "yargı imamı"nın izini sürdü. Eski Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in "cemaatin yargı imamı" olduğu ver Yargıtay'dan Pensilvanya'ya dosya gönderildiği iddiası çerçevesinde araştırmalarını yapan Göktaş bugünkü haberinde 
 
"Yargıtay’daki güç dengeleri bu minvalde iken “cemaatin imamı” konusunda çok sayıda “abi”nin adının ortaya atılması da doğal karşılandı. Ancak bu tahminler arasında bir isim öne çıktı. Referandumdan sonra yapısı değişen HSYK’nın Yargıtay’a seçtiği “yeni üyeler” arasında olan bu hakim, bir hukuk dairesinde görev yapıyor. Cemaatin önde gelen “abilerinden” olduğu konusunda kuşku yok. İddialara göre, Şahin’in sözünü ettiği işadamına ilişkin dosya, bir ceza dairesindeydi ama hukuk dairesinde görev yapan “imam”dan görüşünü sordu. İmam da dosyanın bir özetini Pensilvanya’ya gönderdi.
 
Bu Yargıtay üyesinin cemaat içindeki takma adının “Muaz bin Cebel” olduğu da iddialar arasında. Kaynaklarda, Hz. Muhammed döneminde yaşamış önemli sahabelerden olan Muaz bin Cebel için “helal ve haram ilmini en iyi bilenlerden” olduğunun belirtilmesi de bu ismi daha ilginç hale getiriyor." ifadelerini kullandı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com