İşte CHP'de Liste Dışı Kalan İsimler

İşte CHP'de Liste Dışı Kalan İsimler
CHP'de iki önemli ismin liste dışı kaldığı iddia edildi..

CHP'de milletvekili aday listesi şekilleniyor. MYK sonrası başlayan Parti Meclisi'nde son şeklini alacak lisete Önder Sav, Hakkı Süha Okay ve kemal Anadol yer almıyor.

CHP'de beklenen liste depremi gerçekleşti.

Deniz baykal ile birlikte adı kesin adaylar arasında geçen Önder Sav liste dışı kaldı.
Hakkı Süha Okay ve Kemal Anadol'un da, şu an Parti Meclisi'nde son şekli verilen listede yer almadıkları belirtildi.

İşte CHP'de liste dışı kalan isimler

CHP'de genel seçimler öncesi sürpriz isimler liste dışı kaldı. CHP'nin önemli isimleri Önder Sav, Mehmet Sevigen, Yılmaz Ateş, Berhan Şimşek, Hakkı Süha Okay ve Kemal Anadol liste dışı kaldı. Deniz Baykal'ın ise listede yer aldığı belirtiliyor.

HP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Genel Merkez'de saat 20.30'da başlayan toplantıda, CHP'nin 12 Haziran milletvekili genel seçimlerine yönelik aday listesi belirlenecek.

PM toplantısı öncesi Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanarak milletvekili aday listelerine son şeklini verdi. MYK toplantısının uzaması nedeniyle daha önce saat 17.00'de toplanacağı duyurulan PM toplantısı, yaklaşık 3.5 saat gecikme ile başladı.

MYK'da şekillendirilen listeler, PM üyelerinin onayına sunulacak. Üyelerin itiraz ettiği adaylar üzerinde tartışılarak yerine yeni adaylar belirlenecek.

Ayrıca toplantıda, 29 seçim çevresinde yapılan önseçim ile bazı illerdeki

aday yoklaması sonuçları hakkında da PM'ye bilgi verilecek. Önseçim yapılan illerden Aydın, Çorum, Denizli, Gaziantep, Manisa, Muğla, Sivas, Tekirdağ ve Trabzon'da toplam 10 kontenjan adayı da görüşülecek.

Milletvekili aday listelerinin yarın saat 17.00'ye kadar Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edilmesi gerekiyor.

Öte yandan, milletvekili listelerinin PM toplantısından sızmaması için de özel önlemler alındı. CHP Genel Merkezi'ne dünden bu yana ziyaretçi alınmıyor. Gazetecilerin de CHP Basın Bürosu'nun bulunduğu genel merkezin ikinci katı dışındaki katlara çıkışlarına izin verilmiyor. Toplantı sırasında genel merkezde sinyal bozucu jammer çalıştırılarak, telefonla dışarı bilgi çıkışının da önüne geçilmeye çalışılıyor.

Bu arada, CHP genel merkezi yöneticilerinin bilgi akışında kullandığı şifreli intranet sisteminin dün akşam saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yasa dışı olarak engellendiği ileri sürüldü.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com