İşte CHP'nin 8 büyükşehir belediye başkan adayı!

İşte CHP'nin 8 büyükşehir belediye başkan adayı!
CHP'nin 8 büyükşehir belediye başkanı ve 300 belediye başkan adayı belli oldu.
CHP'de yerel seçimleri son sürat devam diyor. CHP'nin 300'e yakın belediye başkan adayının belli olduğu, bunun yanı sıra 8 büyükşehir belediye başkanı ile de yola devam edileceği öğrenildi. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, “Aşağı yukarı 300 birimde istersek bugün adaylarımızı açıklayacak durumdayız.
 
Bunların içinde il merkezleri de, çok önemli ve büyük iller de bulunuyor. Aday isimlerini açıklamak için en uygun tarihi gözetiyoruz. Bu bazan rakip partinin adayını beklemeyi, bazan kampanya süresini, bazan örgütün beklentisini kapsayan çok yönlü bir iştir” dedi.
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adayların açıklanmasını “en uygun tarihte yapın” talimatı kapsamında belirlenecek takvimlerde yapılacağı belirtildi. CHP kulislerinde, elde bulunan il belediye başkanlıklarında genel çerçevede “mevcutla devam” görüşünün benimsendiği, başkanın değişmesi sözkonusu olan yerleri ise en sona bırakma eğilimi olduğu belirtiliyor. Buna göre Büyükşehir statasü kazanan Aydın, Ordu ile birlikte Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Eskişehir, İzmir büyükşehirleri ve Giresun’da mevcut başkanlarla devam edilmesi bekleniyor. CHP, MHP’nin elinde olan Balıkesir ve Manisa’da oyları çekecek bir aday üzerinde çalışıyor. (BCE)
 
 
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com