İşte CHP'nin Ankara adayı!

İşte CHP'nin Ankara adayı!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Melih Gökçek'i koltuğundan edecek ismi buldu.
CHP'de tüm hesaplar AKP'yi Yerel Seçimlerde hezimete uğratmak üzerine kuruluyor. Bu yüzden CHP için İstanbul, Ankara, İzmir gibi Büyükşehir Belediyeleri büyük önem taşıyor. CHP Genel Merkezi gece gündüz çalışarak  yapılan anketleri, teşkilatlardan gelen geri bildirimleri, kamuoyunda çıkan yorumları değerlendiyor.
 
4 dönemdir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Melih Gökçek'i koltuğundan edecek isim CHP'de belli oldu. Ankara için birçok isimin gündeme geldiği CHP'de Aylin Nazlıaka ön plana çıkıyor. CHP lideri ve aday belirleme komitesinin de elindeki anketlerde Muharrem İnce ve Aylin Nazlıaka isimleri ön plana çıkıyor. Ancak Muharrem İnce'nin belediyeciliğe sıcak bakmaması, Aylin Nazlıaka'nın Ankara Büüyükşehir Belediye Başkanlı için çalışmaya başlaması CHP'nin adayın büyük ölçüde Aylin Nazlıaka'yı ön plana çıkardı.
 
Aylin Nazlıaka ODTÜ İktisat mezunu, ve bugünlerde gece gündüz Ankara'yı mahalle mahalle dolaşıyor. Aylin Nazlıaka Gezi Parkı eylemlerine ve ODTÜ'de ağaçların kesilmemesi için verdiği mücadelerle biliniyor.
 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için soruları yanıtlayan Aylin Nazlıaka "Şu anda kesinleşmiş bir şey yok, bunun için bir süreç gerekiyor. Buna halk ve parti karar verecek. Ama benim genel olarak halktan da partiden de aldığım geri dönüşler çok olumlu. Ben şu anda sokak sokak dolaşıyorum, ekibimizi kurduk, her geçen gün genişleyen gönüllü bir ekiple çalışmalarıma devam ediyorum.

 
Ben, bu konuda parti içi prosedüre hiç odaklanmadım, tamamen sahaya yönelmiş durumdayım. Genel Merkez'e bile gitmediğim için bu süreçle ilgili herhangi bir bilgim yok. Anketler nasıl çıkıyor, ne zaman açıklama yapılacak inanın hiç takip etmiyorum. Benim tek hedefim Cumhuriyet Halk Partisi'ni Ankara'daki yerel seçimlerde iyi bir noktaya taşımak, bunu da yapmak için şu anda elimden geleni yapıyorum." ifadelerini kullandı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com