İşte CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı!

İşte CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı!
CHP'nin İstanbul büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu.

ANALİZ | SANSURSUZHABER.COM


CHP'de hareketli günler yaşanıyor. CHP'nin Ankara kulislerinde, kısa süre önce tekrar CHP üye kartını alan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacağının kesinleştiği konuşuluyor.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla aday adayı olduğunu açıkladığı, CHP liderinin bu hamle ile CHP'nin sadece Mustafa Sarıgül seçeneği olmadığını göstermek istediği ifade ediliyor.
 
CHP'de Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü yakından tanıyan milletvekillerince; 'Mustafa Sarıgül, dibini görmediği suya girmez' yorumları yapılıyor. Sarıgül'ün garanticiliğine vurgu yapılırken Kılıçdaroğlu'ndan da CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda da söz aldığı ifade ediliyor.
 
Kılıçdaroğlu'nun 9 Kasım'da CHP Genel Merkezi önünde Mustafa Sarıgül'e CHP üyelik kartını vermesi yine Sarıgül'ün İBB adayı olacağı şeklinde yorumlanırken, aynı gün CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in İstanbul Kadıköy'de bir mitingle adaylığını açıklaması Kılıçdaroğlu'nun Sarıgül'ün adaylığında herhangi bir sorun çıkarsa B planı olarak Gürsel Tekin alternatifini kullanacağı yönünde yorumlanıyor.
 
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün İBB adaylığının kesinleşmesinden sonra, Sarıgül ile Tekin'in İstanbul'da elele vererek birlik mesajları verecekleri konuşuluyor.
 
Diğer yandan AKP'nin de Mustafa Sarıgül'den korktuğu, Şişli Belediye Başkanlığı dönemini iğneden ipliğe araştırdığı, dosyalar hazırlattığı, bu dosyaları ise kamuoyuna seçime sayılı günler kala sunacağı ifade ediliyor. Alınan bilgilere göre AKP, sadece Mustafa Sarıgül'ün değil çocukları ve yakın çevresini de mercek altına almış durumda. İktidar partisinin, bulduğu bilgileri seçim sürecinde yandaş medya üzerinden servis edip, kara propoganda faaliyeti içerisine gireceği konuşuluyor. (BCE)

ANALİZ | SANSURSUZHABER.COM
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com