İşte CHP'nin Yeni Oy Hedefi!

İşte CHP'nin Yeni Oy Hedefi!
NTV'de Banu Güven'in sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu genel seçimlerdeki oy hedefini açıkladı..

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayınından Banı Güven'in Artı programında gündeme ilişkin şu açıklamaları yaptı:

YÜZDE 30-31 GELECEK ADINA VEREN BİR BANT
"Hedefimiz tek başına iktidar olmak. 30-31'lik bant bize gelecek adına mutlu eden bir bant. Bir kere topluma şunu göstermeliyiz: Biz ülkeyi AKP'den daha iyi yönetiriz. Geçmişteki aldığımız oylarımız belli. Hedef olarak yüzde 40 koydum. Bu güzel bir sonuç olur. Başarısızlık da var olan çizginin altına düşmektir. Oyların bir iki puan artması başarılı olunduğunu göstermez."

"BAYKAL'LA ÖZEL GÖRÜŞMEM OLMADI"
"Sayın Baykal'la özel bir görüşme yapmadım. Var olan sorunlar var. Parti süratle seçime hazırlanıyor. Bunun için özel gruplar oluşturuldu, özel çabalar harcanıyor. Bu yoğun çalışma trafiği içinde özel bir görüşme olmadı ama bu olmayacağı anlamına gelmez. Baykal'ın bilgi birikiminden yararlanmak benim görevlerim arasındadır."

NEDEN KÜRT SORUNU İFADESİNİ KULLANMIYOR
"Sorun yok demiyoruz. Alevi kökenlilerinde Kürt kökenlilerinde sorunları var. Onların yaşadıkları sorunları herkes yaşıyor. İşsizlik mesela Doğu'da da var, Batı'da da var. Doğu ve Güneydoğu derken sadece orda Kürt kökenli yurttaşlarımız yaşamıyor ki. Orada Kürt kökenli yurttaşlarımızın bazı sorunları var. O sorunların giderilmesi lazım."

ANA DİLDE EĞİTİME HAYIR
"Ana dilde eğitime sıcak bakmıyorum. Ana dili öğrenmeye evet ama ana dilde eğitim farklı bir şey."

89'DAKİ RAPOR GÜNCELLENİYOR
"Oraya gidecek Kürtçe'yi öğretecek kişinin bu konuda bir eğitim alması lazım. Var mı öyle biri? Yok. Önce tanımları yapmak lazım. Bir dönem bu ülkede ana dilde konuşma yasağı vardı. O yasağa karşı direnen biziz. Bu yasak kalksın diye teklifi veren biziz. 89'da olayı ortaya koyan yine bizim raporumuz. Yine 89 raporumuzu güncelliyoruz. Diyorlar ki bu raporu neden acele yazmadınız. Yıllardır süren bir sorun için çalakalem rapor yazılır mı? Bölgeye gidilecek, görüşülecek."

BAKANIN 'HAZIRLANIYOR' DEDİĞİ RAPOR NE OLDU?
"İçişleri Bakanı 5 konuda araştırma grubu kurduk dedi. Ne oldu? Hiçbir gazeteci arkadaş bu rapor ne oldu diye sordu mu? İlk açılımdan sonra bakanın söylediği sözlerdi bunlar. Biz onları da bekliyoruz. Fikir ayrılığı değil de raporu daha mükemmel hale nasıl getirebiliriz diye görüşler var. Biz bu ülkede herkesin barış ve huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Olay tek boyutlu değil, bütün boyutlarıyla ele almak lazım."

"İSTERLERSE 'KÜRT' DERİM"
"Diyarbakırlı kardeşlerim 'Bize Kürt deyin' derse derim ne olacak ki.. Kürt demek ayıp değil ki. Yapılan uygulamanın yanlışlığı çıktı ortaya. Adalet Bakanlığı adli tıpa sordu mu? 'Bu dosya önünüzde neden 5 yıl bekledi' diye. Neden sormadılar? Çünkü oraya kendi adamlarını atadılar Daha önce Yargıtay uyarıyor ama kimse dinlemiyor. Kişileri uzun süre tutmaya kimsenin hakkı yok. Ama belli olaylarda 10 yılda bir dosyayı karara bağlayamıyorsanız orada sorun var demektir.O sorunlara siyasi iktidar çözüm üreteceğim diye yola çıkmadı. Ancak yargıyı nasıl ele geçiririm diye hareket etti."

OKTAY EKŞİ'NİN CHP'YE KATILMASI
"Oktay Ekşi'nin CHP'ye katılmasını etik bulmadığını söyleyen siyasetçi değil mi? O sözler onun siyasetçi olmadığını gösteriyor. İl başkanımız Nebil İlseven partinin içinde yetişmiş biridir."

MUHTEŞEM YÜZYIL'A VERİLEN UYARI
"Bu bir dizi. Belgesel değil. Belgeselle dizi arasındaki farkı bilmeyenlerin verdikleri ceza. Niçin ceza verildi? Çünkü Arınç bu dizinin kaldırılmasını istedi. Bir Başbakan bir heykelle neden uğraşır.Bunların hangi yeteneği var. Senaryo mu yazdılar bugüne kadar. Bunlar demokrasilerde olmaz. Bakın bütün dünyaya Napolyon'la ilgili dizi ya da film yüzlerce kez çekilmiştir.Kimse de çıkıp eleştirmez. Pek çok ülkenin tarihinde vardır.Bu bizde demokrasinin yeteri kadar gelişmediğini gösterir.

BENİMLE İLGİLİ TEKRAR İBARESİ KOYMADAN YENİDEN YAYINLADILAR
Benimle ilgili yalan yanlış bilgiler verildi. Ben Almanya'da değilken Almanya'daymışım gibi bilgiler verildi. Tekzip yayınlattım. Cezalar verildi. Aynı olay tekrar ibaresi konmadan yeniden verildi. RTÜK ona neden ceza vermedi."

İÇKİ YASAĞI
"Alkol her yerde satılmaz. Çocukların ve gençlerin alkolden korunması lazım. Bunlarla ilgili önlemlere kimse bir şey diyemez. Alkolü yasaklayacağız diye sosyal hayatı değiştirecek önlemleri almak da doğru değil. Alkolle ilgili Batı'nın yaptığı gibi mantıklı, tutarlı düzenlemeler yapmak lazım. Önyargıya konuya yaklaşırsanız toplumda tepki çekiyorsunuz."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com