İşte Çin İşkencesi!

İşte Çin İşkencesi!
Çalışma saatleri nedeniyle gündemden düşmeyen Çin, şimdi de işçilerin tuvalette geçirdikleri zamanı gündeme getirdi...

Jiangsu vilayetindeki Nanchino adlı özel bir şirket, çalışanların her türlü hareketini izleyerek hatalarını yakalayan ve bunu yöneticilere bildiren yeni bir mekanizma oluşturdu.

İşçilerden birinin hata yapması halinde alarm veren alet sayesinde çalışanları sürekli kontrol eden şirket yetkilileri, şaşırtıcı bir kısıtlamaya da imza attı.

İşçilerin tuvalette ayda 400 dakikadan fazla kalmasına izin vermeyen şirkette ay sonunda yayımlanan bir rapor, tüm çalışanların tuvalette kalma süresini gösteriyor.

Yerel basın kuruluşlarına ve bazı internet bloglarına göre, örneğin bu ay içinde bu süreyi 50 dakikadan az aşan 13 kişi sözlü olarak uyarıldı ve bunu bir daha tekrarlamaları durumunda her ekstra dakika için 1 yuanla cezalandırılacakları konusunda uyarıldı. Tuvalette 450 ila 499 dakika arasında vakit geçiren 5 kişiye 50 yuan ceza verilirken 512 dakika kalan bir kişiye ise sert bir uyarının yanı sıra 100 yuan para cezası verildi.

Her şeyin kontrol altında tutulduğu fabrikada, işçiler yemekten önce ellerini yıkamadıklarında, yatakhaneden çıkmadan önce havalandırmayı ya da ışıkları kapamadıklarında, iş telefonlarını özel görüşmeler için kullandıklarında da ceza alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com