İşte Çin’in yeni lideri

İşte Çin’in yeni lideri
Çin Komünist Partisi'nin 18. Ulusal Kongresi'nin ardından ÇKP Merkez Komitesi; Devlet Başkanı Yardımcısı Şi Cinping'i ÇKP Genel Sekreteri olarak seçti.

Başkent Pekin'de Büyük Halk Salonu'da gerçekleştirilen toplantıda ÇKP Merkez Komitesi üyelerince partinin merkez komitesi daimi üyeleri (politbüro) belirlendi.
 
ÇKP'nin yeni yönetimi, politbüro daimi üyelerinin sayısının 9'dan 7'ye düşürüldüğünü bildirdi.
 
Politbüro daimi üyeleri arasında yeni ÇKP Genel Sekreteri Şi Cinping'in yanı sıra Li Kıçiang, Cang Dıciang, Yu Cıngşıng, Liu Yunşan, Van Çişan ve Cang Gaoli yeni üyeler olarak belirlendi.
 
Şİ’DEN YENİ DÖNEM MESAJLARI
 
Üzerlerindeki "ciddi sorumluluğun farkında olduklarını" vurgulayan Şi, tüm etnik unsurlarıyla birlikte Çin halkının beklentilerinin üzerlerinde olduğunu ifade etti.
 
"Bu önemli sorumluluğu ulusumuz için aldık" diyen Şi, Çin halkının daha iyi eğitim, istikrarlı iş, daha fazla gelir, geniş kapsamlı sosyal güvenlik, sağlık, çevre ve yaşam şartlarının iyileştirilmesi gibi dilekleri olduğunu söyledi.
 
Şi, "Halkın mutlu yaşam arzusunu karşılamak bizim görevimizdir" dedi ve bu konuda çaba sarf etmenin sorumlulukları olduğunu ifade etti.
 
Yeni koşullar altında partinin ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunun altını çizen Şi, özellikle yolsuzluk, partinin halktan kopuk olması ve parti yetkililerinin sebep olduğu formalite ve bürokrasi gibi sorunlar olduğunu dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com