İşte Cüneyt Ünal’ın ilk açıklamaları

İşte Cüneyt Ünal’ın ilk açıklamaları
Suriye'de 3 ay sonra serbest bırakılan gazeteci Cüneyt Ünal, "İyiyim ve çok mutluyum" dedi.

Suriye'de 3 ay sonra serbest bırakılan gazeteci Cüneyt Ünal, "87 gün boyunca patates ve ekmek yedim" dedi.
 
CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu, Refik Eryılmaz ve Ankara Milletvekili Levent Gök'ün de yer aldığı 9 kişilik heyetin sabah saatlerinde Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed ve diğer yetkililerle görüştüğünü ve görüşmelerin olumlu geçtiğini kaydetti.
 
Suriyeli yetkililerin gazeteci Cüneyt Ünal'ı kendilerine teslim etmelerinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Akgöl, şunları kaydetti:
 
''Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed ve diğer yetkililerle görüşmelerimiz sürüyor. Filistinli Bashar Fehmi Kadumi'yi de Türkiye'ye getirmek istiyoruz. Ancak Kadumi'nin yaşayıp yaşamadığı bilmiyoruz. Suriyeli yetkililer araştırıyor. Eğer Kadumi de ellerindeyse bize teslim edecekler. Suriye'de tutuklu bulunan gazeteci Cüneyt Ünal'ı teslim aldık. Cüneyt'in sağlık sorunu bulunmuyor. Gün içerisinde Lazkiye'ye, oradan da Türkiye'ye gelmeyi planlıyoruz.''
 
“ÇOK MUTLUYUM”
 
Gazeteci Cüneyt Ünal, serbest bırakıldıktan sonra yaptığı ilk açıklamada, ''Şu an milletvekillerimizin yanındayım. İyiyim ve çok mutluyum'' diye konuştu.
 
“ŞİDDET GÖRMEDİM”
 
Suriye'de CHP heyetine teslim edilen Ünal, heyetle birlikte basın toplantısı düzenledi.
"87 gün boyunca Halep'te bir hapishanede kaldım. Herhangi bir şekilde şiddete uğramadım" diyen Ünal, kendisine mantıklı davranıldığını belirtti.
 
“KADDUMİ AĞIR YARALANDI”
 
Suriye halkının bayramı nasıl geçirdiğini haber yapmak için gazeteci arkadaşı Başar Fehmi Kaddumi ile Suriye'ye geldiklerini anlatan Ünal, 20 Ağustos akşamı Suriye askerleri ile muhalifler arasındaki çatışmanın ortasında kaldıklarını belirtti.
 
Çatışmada Kaddumi'nin bağ tarafından vurulduğunu ve kendisinin yarasına müdahale ettiğini anlatan Ünal, Kaddumi'nin yarasının ağır olduğunu ve onun için yardım isterken rejim yanlıları tarafından etraflarının çevrildiğini kaydetti.
 
Ünal, vücudundaki yaralanmaların da o sırada rejim yanlıları tarafından kendisine yapılan darptan kaynaklandığını, daha sonra yaralanmalarıyla ilgili herhangi bir tedavi görmediğini anlattı.
 
“87 GÜN PATATES VE EKMEK YEDİM”
 
Üç gün önce Şam'a getirildiğini belirten Ünal, "Sayın milletvekillerini karşımda görünceye kadar hiçkimse bana birşey söylemedi" dedi.
 
Milletvekillerini karşısında görünce ağladığını ifade eden Ünal, Halep'teki hapishanede tek başına kaldığını da söyledi.
 
Bir an önce ailesine kavuşmak istediğini belirten Ünal "87 gün boyunca patates ve ekmek yedim" dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com