İşte Emenike'nin Fiyatı!

İşte Emenike'nin Fiyatı!
Emenike'nin fiyatı belli oldu..

FIFA Menajeri Bayram Tutumlu, Radyospor'da Özgür Sancar'la Haber Özel Programı'nda yaptığı açıklamada, “Mallorca Teknik Direktörü Laudrup, Emenike'yi çok istiyor. Ben bu konuda yardımcı oldum; ancak Karabükspor 10 milyon Euro istedi” dedi.

Tutumlu, şu anda Emenike için İspanya ve Avrupa'nın dev kulüpleriyle temasta olduğunu, 10 milyon Euroyu bu kulüplerin vereceğini belirterek. “Bu büyük kulüpler Emenike'nin bonservisini alacaklar; ardından da pişmesi için Mallorca'ya kiralayacaklar” şeklinde konuştu.

Bayram Tutumlu, Galatasaray'ın gündemindeki Achil Emana için ise şu çarpıca değerlendirmeleri yaptı.

SEZON BAŞINDA EMANA'YA SÖZ VERDİLER, SONRA MISIMOVIC'İ ALDILAR
Emana'nın Galatasaray'a gelmesi biraz zor. Emana'ya sezon başında söz verilmiş; ama bu gerçekleşmedi. Dolayısıyla Emena, şu anda tepkili. “Seni alacağız, merak etme” dendi; o da bekledi; ancak son anda Misimovic transfer edildi. Emana, ortada kaldı.
Bu yaklaşım nedeniyle Emana, kendisiyle görüşen kişilere tepki duyuyor. Bu nedenle Galatasaray'a gelmesini zor görüyorum.

EMANA'YI İKNA ETMELERİ GEREKİR
Eğer, Galatasaray'dan bir yetkili gelip, gerçekten bu futbolcuyu transfer etme niyetini ortaya koyarsa bir şans olduğunu düşünüyorum; ama aynı yetkeli gelip, benzer davranışları sergilerse, Emana'nın bu kez bekleyeceğini sanmıyorum.

FORMICA, GEREKSİZ BİR TRANSFER
Forminca, bana göre gereksiz bir transfer; çünkü Galatasaray'ın Avrupa'da oynayan, adapte olmuş bir oyuncuyu alması gerekirdi. Puan kaybına tahammülü olmayan bir takımın risk almadan kısa vadede çok şey kazandıracak futbolculara yönelmesi gerekiyor.
Formica, Arjantin Ligi'nde normal bir oyuncu. Belki gelecekte patlama yapabilir; bunu bilemeyiz; ama normal şartlarda baktığımız zaman Formica Galatasaray'ın alacağı oyuncu değil.

EMENIKE İÇİN 10 MİLYON EURO İSTİYORLAR
Emenike olayına şaşırıyorum; neden Türkiye'deki 3 büyük kulüpten bir tanesi bu futbolcuyu almıyor. Gidip dışarıda santrafor arıyorlar. Emenike, şu anda Avrupa'da özellikle İspanya'da flaş durumda. Mallorca Teknik Direktörü Michael Laudrup, Emenike'yi çok istiyor. Ben de onun isteğiyle Karabükspor'la bağlantıya geçtim. Başkan Hikmet Feridun Tankut, bizden 10 milyon euro istedi. Mallorca, şu anda bu parayı verebilecek düzeyde değil. Fakat, açık kapı bıraktılar. Umarım ileride olabilir.

DEV TAKIMLAR DEVREDE
Ben şu anda Emenike için İspanya ve Avrupa'da 3-4 tane büyük kulüple görüşüyorum. Eğer onlar 10 milyon euro verip, alırlarsa Emenike'yi Mallorca'ya kiralık olarak verecekler.
Bu parayı ödeyebilecek büyük kulüplerle görüşüyoruz. Bu büyük kulüpler zaten futbolcuyu takip ediyor. Gereken çalışmaları yapıyorum.

NIANG'A 8 MİLYON EURO VERİLİYORSA EMENIKE'YE 10 VERİLMELİ
Karabükspor Başkanı Tankut, haklı. 31 yaşındaki Niang'ı 8 milyon euroya alıyorsunuz. Tankut, 23 yaşındaki oyuncuya 10 milyon euro diyor. Başkan da kendi açısından haklı.

Radyospor

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com