İşte Erdoğan'ın geri vitesi

İşte Erdoğan'ın geri vitesi
Başbakan Erdoğan, 2 yıl sonra Rize’de söylediklerinin tam tersini söyledi.

Başbakan Erdoğan 2011’de 12 Haziran seçimleri öncesinde Rize’de yaptığı mitingte BDP,CHP ve MHP için söyledikleri ile bugün (salı) günü yaptığı konuşması tam tersi niteliğindeydi.

Erdoğan: "CHP ve MHP’den oluşan gruplar orada provokasyonun içinde yer alıyor."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan BDP'li milletvekillerinin Karadeniz ziyaretinin MHP ve CHP'liler tarafından engellendiğini söyleyerek milliyetçilik, düşmanlık yapmakla suçlamış, hatta bir adım öne geçerek CHP ve MHP'lileri vampirlikle itham etmişti.

Ancak Başbakan Erdoğan'ın 2011 yılında 12 Haziran seçimleri öncesinde yaptığı miting konuşmasında grup toplantısında söylediklerinin tam olarak tersi niteliğindeydi. 2011'de MHP, CHP ve BDP'yi aynı üçgende olmakla suçlayan Erdoğan, AKP'ye karşı bu üç partinin birleşerek şer üçgeni oluşturmakla suçlamıştı.

Rize'de yaptığı konuşmada Erdoğan milliyetçi söylemleri ile öne çıkmış CHP'li Binnaz Toprak'ı da dinbilmezlik ve Kuran ayetlerine hakaretle suçlamıştı. Ancak Başbakan Erdoğan bugün (Salı) yaptığı konuşmada MHP ve CHP'yi Milliyetçilik yapmakla ve BDP'ye karşı olmakla suçladı.(MUK)

Focushaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com