İşte Erdoğan’ın mal varlığı!

İşte Erdoğan’ın mal varlığı!
Erdoğan'ın mal varlığına ilişkin yapılan açıklamada dikkat çeken ayrıntı...

AKP sözcüsü Hüseyin Çelik’in Başbakan Erdoğan’ın mal varlığıyla ilgili yaptığı ateşli savunması sonucu görüldü ki ‘’mal varlığının kesin bilgisi’’ diye bir şey yok.

Basın toplantısında habercilerin karşısına geçerek gündemi değerlendiren AKP sözcüsü Hüseyin Çelik’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı katıksız bir şekilde savunan açıklamaları üzerine, “Hemen başbakanlığın sitesine girin, başbakan bölümünü tıklayın, özgeçmişinin altına koymuş, sürekli güncelleniyor. Başbakan, başbakan olduğundan beri burada var. Efendim, AKP'liler mal beyanlarını veriyorlar mı? Her milletvekili TBMM’ye verir. Biz getirip de sana ibrazda bulunmak zorunda değiliz. Halkta öğrenebilir, bütün halka çağrıda bulunuyorum.

Özgeçmiş bölümüne bakın altta göreceksiniz.”
demişti.

Ancak Çelik’in dediği şekilde Başbakanlığın resmi internet sitesine girenler ve Erdoğan’ın mal varlığına bakmak isteyenler, en son 2011 yılında güncellenmiş olduğunu gördüler. 2012 ve 2013 yıllarına ait kayıtların ve beyanların olmaması da ayrıca Hüseyin Çelik’in dediği gibi ‘’sürekli güncellenmediği’’ ni gösterdi.

Başbakanlık resmi sitesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yani kendi tabiriyle koskoca dünya liderinin mal varlığı hayretlere düşürdü. Sonradan dikkatli bakıldığında ise en son güncellemenin 2011 yılında yani 2 yıl önce yapılmış olduğu görüldü.Mal Beyanında ise Başbakan Erdoğan şunları göstermiş:

16 Haziran 2011 tarihi itibariyle Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mal beyanı aşağıda sunulmuştur.

A – TAŞINMAZ MAL BİLGİLERİ

Güneysu-Dumankaya Köyü 2.000 metrekare arsa (Maliyeti 10 bin TL)

B – BANKA VE MENKUL DEĞERLER

Banka hesaplarında toplam 3.390.384 TL,

25.000 £,

199.867 $

C- ALACAKLAR

500.000 TL.

Başbakan Erdoğan’ın 2011 yılından beri mal beyanında bulunmamasına karşın çocuklarının ve eşi Emine Erdoğan’ın son yıllarda katladıkları servetleri ise dudak uçuklatacak cinsten.

İşte Başbakan Erdoğan’ın Çocuklarının Mal Varlığı:

Cumhuriyet gazetesi yazarı İlhan Taşçı bloğundan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğullarının mal varlıklarını yazmıştı. İşte o devasa servet!

İşte o yazı:Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Oğlum üzerinden bana geleceklerdi” sözleriyle gözlerin çevrildiği oğul Bilal Erdoğan, AKP iktidarı döneminde kuyumculuktan yemeğe, sabunculuktan kozmetiğe kadar pek çok alanda “atılım” yaptı.Harvard’da kamu yönetimi eğitimi alan, Dünya Bankası’nda çalışan Bilal Erdoğan, ilk olarak ağabeyi Burak Erdoğan ile birlikte değeri tapu kayıtlarına 1 milyon lira olarak yazılan Kısıklı’daki bir villayı aldı. 5 bin 20 metrekarelik bir arazi üzerinde yer alan villalardan birinin sahibi de kız kardeşi Vesile Erdoğan’ın eşi Ziya İlgen olmuştu.

Okyanus Ötesinde Ev

Bu ev Bilal Erdoğan’ın ilk evi değildi. Bilal Erdoğan 24 Ağustos 2005 tarihinde de “okyanus ötesinde” bir konutun sahibi olmuştu. Oğul Erdoğan, ABD’nin Maryland eyaleti, College Park’ta da bir ev satın almıştı. 146 metrekarelik bu ev, Bilal ve eşi Reyyan Erdoğan adına kaydedildi. Başbakan’ın 4 çocuğunun da yurtdışındaki eğitim masraflarıişadamı Remzi Gür üstlenmişti.

Gemicik

Başbakan’ın büyük oğlu Ahmet Burak Erdoğan’ın satın aldığı “gemicik” o günden beri tartışılıyor. İlginç olan ise oğul Erdoğan’ın gemiyi kendisine burs veren Remzi Gür’ün eşinin kardeşleri Hasan ve Hüseyin Doğan’dan satın almış olmasıydı. Tıpkı abisi gibi Bilal Erdoğan da BMZ Group Denizcilik ve İnşaat A.Ş şirketi ile denizcilik sektörüne adım attı. Kuruluş sermayesi 3 milyon lira olan şirketin hissedarları ise amcası Mustafa Erdoğan ile eniştesi Ziya İlgen’di.Mis Gibi İş

Bilal Erdoğan, Maye Dış Ticaret isimli şirkete ortaklığıyla kozmetik sektörüne de girmişti. Maye, ABD’li makyaj malzemesi üreticisi Bellapierre Cosmetics’in ürünlerini Türkiye’de satıyor.

Bellapierre, satışlarını alışveriş merkezlerine kurduğu standlarda yapıyor. Bilal Erdoğan, Mis Hediyelik Eşya Sanayi Ticaret Limited Şirketi ile de kokulu meyve sabunu işine girmişti.

İstanbul’da Cevahir AVM ile birlikte 3, Antalya’da 1 stand açan Mis Hediyelik Eşya, ABD’de de Virginia eyaletinde Tyson’s Corner AVM’de stand açarak ihracata başladı. Bilal Erdoğan’ın ortak olduğu Mis Hediyelik Eşya şirketinin 50 bin TL sermayesi bulunuyor.Sermayesinin 2 bin 500 TL’si Bilal Erdoğan’a, 2 bin 500 TL’si Ali Bahadır Yeşil’e, 5 bin TL’si Mustafa Esankal’a geri kalan sermayenin 40 bin TL’si ise yine Bilal Erdoğan’ın şirketi olan Maye Dış Ticaret şirketine ait.Restoranttan, Otele

Oğul Erdoğan, Doruk Izgara Limited Şirketi ile de fırıncılıktan tabldot yemeğe; otel işletmekten, kahvehaneye; kuruyemişçilikten aktarlığa kadar pek çok alanda daha faaliyet yürütebilmenin adımını atmıştı. 300 bin TL sermayeli şirketin ortakları da Mustafa Esenkal ve Ali Bahadır Yeşil.

Altın Gibi İş

Bilal Erdoğan, ağabeyi Burak Erdoğan’ın eşi Sema Erdoğan ile birlikte Atatürk Havalimanı’nda Atagold’un kuyumculuk mağazasına ortak olmuşlardı. Erdoğan ailesinin diğer ortakları ise Başbakanın da yakın arkadaşı olan Atasay’ın sahibi Cihan Kamer’in çocukları Atasay ve Simay Kamer’di. 500 bin lira sermayeli şirketin yüzde 25′i Bilal, yüzde 25′i de Sema Erdoğan’ın olmuştu.Bir tarafta Başbakan Erdoğan’ın 2011 yılından beri güncellenmeyen mal varlığı beyanı, diğer tarafta Başbakan Erdoğan’ın sadece 2 oğlunun mal varlıkları. ( Hatırlatma: Listede henüz Başbakan’ın iki kızı Sümeyye Erdoğan ile Esra Albayrak yok; eşi Emine Erdoğan da henüz listede mal varlığı konusunda yer almamış durumda)

Türk Halkı, 11 yıllık AKP Hükümeti ile Türkiye’de nelerin değiştiğini çok net görebilmekte artık. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com