İşte Fehmi Koru'yu Bitiren Adam!

İşte Fehmi Koru'yu Bitiren Adam!
Fehmi Koru'nun gazetesiz kalmasına neden olan, zannettiği gibi 1 Mart Tezkeresi mi? Yoksa hafife aldığı İbrahim Karagül mü?..

Fehmi Koru'yu tanımlamak için “Tek başına gazete okutturan adam” sözü sanırız abartı sayılmayacaktır.

Türkiye'deki gazete okurlarının arasında onu tanımayan yoktur denilebilir. Hem yazılarındaki farklı bakış açısı, hem dünyayı sıkı takip eden bir gazeteci olarak, Türk basınında sevmeyenleri tarafından da çok sıkı takip edilen bir yazardır Fehmi Koru.

Bir süredir Yeni Şafak'taki köşesinde yazıları yayınlanmayan, son olarak da gazetenin künyesinden ismi çıkarılan Koru, bugün sessizliğini bozup NTV'de Ruşen Çakır'ın konuğu oldu.

Ancak Koru'nun anlattıklarından, kendisinin de olayın şokunu yaşadığını ve ne olup bittiğini tam kavrayamadığı anlaşılıyordu.

Koru'nun şaşkınlığı, geçmişte Ergenekon'un darbesini yemiş insanların şaşkınlığına benziyordu.

Kendi gazetesinde yazan, Koru'nun yanında ancak yeni yetme denilebilecek bir yazar olan İbrahim Karagül, eski ABD Büyükelçisi Eric Edelman'ın görevdeyken kendisinden rahatsız olduğunu ve işten atılması için Fehmi Koru'yla görüştüğünü, Koru'nun da bunu gazetenin patronuna ilettiğini ima etmiş ve bir anda ortalık karışmıştı.

Herkes Fehmi Koru'nun, İbrahim Karagül'ün başını yiyeceğini düşünürken tam tersi olmuş, Koru bir anda kendini gazetesiz buluvermişti.

Her ne kadar Fehmi Koru başına gelenlerin 1 Mart Tezkeresi yüzünden olduğunu düşünse de İbrahim Karagül'ün bağlantılarını hafife aldığını zannetmiyoruz.

Normal şartlar altında, “İslamcı” görüntüsü veren İbrahim Karagül'ün hiç de yabana atılmayacak bir çevresi var.

Özellikle “Karargah Evleri Sözcüsü” Soner Yalçın ve Karargah Evleri Savcısı Hava Yüzbaşı Mehmet Çelik'le olan yakınlığı dikkat çekici.

Kayseri Hava İkmal Bakım Merkezi'nde üç astsubayı gözaltına almasıyla kamuoyunda ismi duyulan Yüzbaşı Mehmet Çelik, daha sonra Taraf'ın yaptığı "Dünyanın en zengin askeri savcısı" ve "Karargáh savcısına 420 villalık hediye" haberleriyle iyice meşhur olmuştu.

Yüzbaşı Mehmet Çelik'in aklanması sürecinde de İbrahim Karagül devreye girmiş ve kendisine kefil olmuştu.

İddiaya göre Yüzbaşı Mehmet Çelik ve İbrahim Karagül Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi'nden arkadaştılar.

İbrahim Karagül, Çelik hakkındaki iddiaları köşe yazısıyla cevaplandırmıştı. Karagül, Çelik'le görüştüğünü ve Çelik'in aileden zengin olduğunu uzun uzun yazmış, Çelik'in mal varlığındaki artışın sebebini Çelik'in yaptığı açıklamalarla köşesine taşımıştı.

Karagül'ün yazısı hemen Milliyet tarafından haberleştirilmiş, böylece Taraf'ın haberlerinin etkisi, bir Yeni Şafak yazarının kefaletiyle kırılmak istenmişti.

Karagül'ün medya içindeki dostlukları da dikkat çekici. “Karargah Evleri Sözcüsü” olarak tanınan Soner Yalçın'ın sahibi olduğu Odatv.com'da yayınlanan pek çok yazı ve haber için Karagül'ün yazıları referans oldu. Karagül'ün sağ gösterip sol vuran üslubu, Odatv.com'un çok işine yaradı.

Görüldüğü gibi Karagül'ün sırtını verdiği duvar öyle kolay kolay yıkılacak cinsten değil. Gerçi o duvar Ergenekon süreciyle epey bir sarsıldı ama hâlâ yıkılmış sayılmaz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com