İşte Fenerbahçe'lileri Çıldırtan Pozisyon

İşte Fenerbahçe'lileri Çıldırtan Pozisyon
Maçın hakemi penaltıları atladı mı?

Kuddusi Müftüoğlu, maçın tempolu geçmesine katkı sağlamak isterken faul ve kartlarında tutarlı kararlar veremedi. Semih'in ceza alanı önünde topu bilerek kolu ile kontrolünü doğru tespit etti. Ancak sarı kartı unuttu. Yine aynı oyuncunun verdiği kararlara aşırı itirazlarında sarı kartını göstermedi.

Serdar Aziz'in golünün ofsayt gerekçesi ile iptali doğruydu. Lugano'nun Miller'ın arkadan bileğine basması net sarı karttı, göstermedi. Santos topa vurmak üzereyken yandan ters ayakla kayarak gelen Serdar Aziz'in kontrolsüz hareketi ile yerde kaldı. Serdar, topa temas etmeden rakibinin pozisyonunu bozdu. Penaltı kararı vermeliydi.

Uzatmada taç atışından gelen topa hareketlenmek isteyen Semih'i, Serdar Aziz boynundan tutarak düşürdü. Semih'in düşüşüne inanmadı devam ettirdi. Devam kararı verdiyse Semih'e sarı kartını göstermeliydi. Ancak bu pozisyon da penaltıydı. İbrahim topu uzaklaştırmak isterken, ancak durdurabildi. Hareketsiz topu Ivankov'un alması kaleciye pas değildi. Devre bitiminde Fenerbahçelilerin itirazlarında en az iki oyuncuya sarı göstermeliydi.

Ozan İpek'in ceza alanında uzaklaştırmak istediği top, Ivan Ergiç'in kapalı konumdaki koluna çarptı. Devam kararında haklıydı. Ozan İpek-Mehmet Topuz ikili mücadelesinde oyunu devam ettirmesi doğruydu. Ozan İpek, Andre Santos ve İbrahim'e gösterdiği kartlar kural gereğiydi. Sarı kartlı Ozan İpek'in oyun durduktan sonra topu kaleye vurmasında ikinci sarıdan kırmızı kartını kullanmalıydı.

Alex'in itirazlarında ve son dakika içinde yerde yatan Bekir Ozan'a yaptığı harekette sarı kartını kullanmaması ilginçti. Uzatmada Bursaspor ceza alanı içinde gecikmeli olarak verdiği endirekt vuruş gol olsaydı, çok tartışılırdı. Ivankov'a verdiği faulde oyunu durdurmalıydı. Maç sonu Fenerbahçeli oyunculara saatini göstermesi tecrübesine yakışmadı. Tansiyonu yüksek karşılaşmada Müftüoğlu başarılı yönetiminden uzaktı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com