İşte Fenerbahçe'nin dosyasının detayları!

İşte Fenerbahçe'nin dosyasının detayları!
Fenerbahçeli yöneticiler geçen hafta içinde toplanan Avrupa Kulüpler Birliğinde (ECA) davasını anlatmak için lobi faaliyetlerinde bulundu.

2 gün süren toplantılara ECA'nın 139 üyesi katıldı. Sonuç bildirgesini ise Bayern Münih Başkanı Karlheinz Rummenige okudu.

İki gün süren toplantıdan ECA, UEFA ve FIFA'yı sert şekilde uyardı. Biz önce Almanya'daki dostlarımız aracılığıyla Rummenige'ye ulaşmak istedik.

RUMMENIGE'NIN RANDEVUMUZ 'ÇIKMAZ ÇARŞAMBA'

Amacımız 'Fenerbahçe'nin başını çektiği takımların, Rummenige'yi Platini'nin karşısına çıkarmak istiyorlar' duyumumuzu ve Fenerbahçe'nin ECA'da açıkladığı dosyalarla ilgili bilgileri kendisine sormaktı. Maalesef, Bayern Münih bize, 'çıkmaz ayın son çarşambasına randevu verdi. (Cevap: Talebiniz kulüp tarafından değerlendirilecektir. En kısa zamanda bilgi sahibi olacaksınız)

GENK'TEN DE ELİ BOŞ DÖNDÜK

Hep bir taşla iki kuş vurmak istediğimiz için rotamızı daha sonra Genk kulübüne çevirdik. Belçika'nın ECA üyelerinden olan Genk'e Fenerbahçe'nin CAS'ta açacağı davaya müdahil olup olmayacaklarını ve şok eden dosyaları' soracaktık, onların da cevabı; 'Konu hakkında şu anda açıklama yapmayacağız' oldu.

O BİLDİRGEYİ YAZANLARDAN BİRİSİ

Belçika'da Selçuk Tekatlı (Liege'de yaşar) sayesinde güçlü olduğumuz için

şansımızı Anderlecht'te denemeye karar verdik. Karşımıza David Steegen çıktı. Ne şanslıyız ki, ECA toplantısına kulübün avukatıyla birlikte katılmış ve yapılan sonuç bildirgesini de kaleme almış kişilerden birisiymiş. Önce ECA'nın bildirgesinin anlamını sorduk. Uzun uzun anlattı. Şu anda o detayları merak etmediğinize eminiz!

Sözü kısa kesip Fenerbahçe'nin şok eden belgelerinde neler olduğuna gelelim. İşte Steegen'in (Biraz fazla konuşan esprili bir yönetici kendisi) sözleriyle Fenerbahçe dosyası:

KENDİLERİNİ ÇOK İYİ ANLATTILAR

Ben avukat değilim ama biz şu anda yanlış enforme ediliyoruz. Türk takımı suçu kanıtlanmış bir kulüp değil. Bu kesin. Suçu kanıtlanmadığı için de kendilerine yapılanın haksız olduğunu iddia ediyorlar. Haklı olup olmadıklarına ben karar veremem ama Fransızca, İngilizce, Almanca ve birçok dilleri konuşan Fenerbahçeliler sürekli birilerinin yanında kendilerini anlattılar. İyi bir PR çalışmasıydı. Türkiye'de villa satıyor olsalardı. İyi iş yapacakları kesin.

LİZBON ANLAŞMASIYLA GEZDİLER

Kendilerinin illegal yollarla (dinlemeleri kastettiğini tahmin ediyoruz) suçlandığını söyleyip, fotoğraflar gösterdiler. Ellerinde tercüme edilmiş Türk gazeteleri de vardı. Birde Lizbon Anlaşması'nın örnekleri (AB'nin olası  anayasası).

CAS'TAN DA SONUÇ ÇIKMAZSA DURMAZ

Sanırım 'gizli dinleme' konusunda Türk polisinin hatalı davrandığını iddia ediyorlar. Fenerlilerle konuşan ECA avukatlarının hemen hepsi, başlarını onaylar şekilde karşıladı. Uzman olmadığım için ben şok olmadım.

Ama şunu söyleyebilirim Fenerbahçe, CAS'tan da sonuç alamazsa duracak gibi değil.

İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

Haklısınız Steegen iyi niyetli birisi ama çok da açıklayıcı değil! Bizim 'Fenerbahçe'nin şok eden dosyası'nı kesinlikle ECA'da o doneleri dinleyen bir avukattan öğrenmemiz gerekiyor. Üzerinde çalışacağız.

 

ŞOK İDDİA: "TÜRKİYE'DE EŞCİNSEL FUTBOLCULAR VAR"-TIKLAYIN


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com