İşte Fuhuş Çetesinin Kilit İsmi

İşte Fuhuş Çetesinin Kilit İsmi
Askeri casusluk soruşturmasında şebekeye bilgi ve belge sızdırdığı iddia edilen 3 yabancı kadın ajandan biri olan Nuna Burdilli'nin cezaevinde olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Ağustos ayında ‘fuhuş ve şantaj operasyonu’ olarak başlatılan ancak ele geçirilen belgeler sonrası ‘askeri casusluk’a dönüştürülen soruşturmada, şebekeye bilgi ve belge sızdırdığı iddia edilen ve her yerde arandığı iddia edilen 3 yabancı kadın ajandan biri olan Nuna Burdilli’nin cezaevinde olduğu ortaya çıktı. Star gazetesi ‘ananan kadın ajan’ Burdilli’nin resmini de yayınladı.

ANLAŞMALI EVLİLİKLE VATANDAŞ

Askeri casusluk soruşturması kapsamında, çetenin kullandığı İnesa, Lia Rahmatova, Nuna Burdilli isimli hayat kadınlarının her yerde arandığı hatta MİT’in bile devreye girdiği iddia ediliyordu. Şebekenin köprü elemanı olarak görev yaptığı iddia edilen Gürcü asıllı Burdilli’nin bir Türk’le anlaşmalı evlilik yaparak vatandaşlığa geçtiği ve Gölcük bölgesinde görev yapan subaylara, hayat kadını ayarladığı ve onları tuzağa düşürdüğü iddia edildi.

Aranan ajan hapishanede tutuklu çıktı

PAŞAKAPISI CEZAEVİ’NDE KALIYOR

Nuna Burdilli’nin MİT ve polis tarafından aranmadığı, çünkü şebekeye yönelik ilk fuhuş operasyonunda gözaltına alındığı ve “MİT tarafından aranıyor” haberleri çıktığı dönemde Paşakapısı Cezaevi’nde olduğu ortaya çıktı. Burdilli’nin polis tarafından operasyon öncesinde bir süre takip edildiği, operasyon sırasında yürüyüş yaparken gözaltına alındığı öğrenildi. Burdilli’nin yanında yaklaşık 30 kadının çalıştığı ifade edildi. 

BÜNYAMİN DEMİRKAN, STAR

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com