İşte Füze Kalkanı Anlaşmasının Gizli Maddesi

İşte Füze Kalkanı Anlaşmasının Gizli Maddesi
İsrail; füze kalkanı anlaşmasının 'gizli' maddelerinde, Türkiye'ye kurulacak savunma sisteminin komutasının Ankara'ya verildiğini duyurdu.

Füze kalkanı projesinde kritik taleplerini kabul ettiren Ankara'nın, "komuta" konusunda da istediğini aldığı ortaya çıktı. Konuya ilişkin haber, MOSSAD'a yakınlığıyla bilinen İsrail haber sitesi Debka'da yer aldı. Debka, füze kalkanı anlaşmasındaki gizli maddelerde, Türkiye'ye kurulması planlanan savunma sisteminde "komuta"nın Ankara'ya verildiğini iddia etti.

'ABD İLE İŞBİRLİĞİ RİSKTE'
Debka ayrıca, ABD Başkanı Barack Obama'nın, Türkiye'nin "İran ve Suriye'nin tehdit olarak nitelenmemesi" konusundaki talebine de "boyun eğdiğini" yazdı. Haberde bu durum, "ABD İsrail'e verdiği güvenlik garantilerinin değerini düşürdü" şeklinde yorumlandı. Haberde şu yorumlar yapıldı: "Bir Türk generalin komutası altında, sistemin işlevsel bir kalkan olarak kullanılabilirliği sıfır. Türk generaller NATO füze kalkanı sisteminin kontrolünü aldıktan sonra, füze savunması alanında çok büyük önem taşıyan ABD-İsrail işbirliği nasıl devam edecek?"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com