İşte Genelkurmay'ın Danıştay belgeleri

İşte Genelkurmay'ın Danıştay belgeleri
Genelkurmay Başkanlığı'nın Danıştay cinayeti ile ilgili olarak mahkemeye gönderdiği yeni belgeler ortaya çıktı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdiği"Danıştay Şeması" çok tartışılmıştı. Cemaat medyası bu şemanın Genelkurmay'ın Ergenekon'u kabulü olduğu noktasında ısrar ederken, Genelkurmay söz konusu şemayı kendisinin hazırlamadığını günler sonra açıklamıştı.

Bizzat Genelkurmay'ın hazırladığı söz konusu belgelerde Danıştay cinayeti laiklik karşıtı eylem olarak tarif ediliyor.
Bilgi Destek Dairesi Başkanlığı'nın hazırladığı bilgi notunda şu ifadeler kullanılıyor:

"Söz konusu eylemin saldırıya uğrayan kurumun özellikle laiklik karşıtı girişim ve faaliyetlerin engellenmesine yönelik kararlar alması nedeniyle yapılmış olabileceği, saldırganın tekbir getirmesinin irticai fikirleri sahip bir kişi tarafından düzenlendiği fikrini ön plana çıkardığı, dolayısıyla türban konusunda irticai kesimlerin istekleri doğrultusunda karar vermeyen yargı mensuplarını baskı altına almaya yönelik örgütlü bir terör saldırısı olduğu değerlendirilmektedir. Arz ederim."

Haber olay bildirim formunda ise Danıştay cinayeti için şu ifadeler kullanılıyor: "Söz konusu eylemin Danıştay’ın özellikle laiklik karşıtı girişim ve faaliyetlerin engellenmesine yönelik kararlar alması nedeniyle yapılmış olabileceği, saldırganın tekbir getirmesinin irticai fikirlere sahip bir kişi olduğu fikrini ön plana çıkardığı, dolayısıyla türban konusunda irticai kesimlerin isteği doğrultusunda karar vermeyen yargı mensuplarını baskı altına almaya yönelik, alçakça bir saldırı olduğu değerlendirilmektedir."
Yandaş medyanın bu belgeleri ne diyeceği merak konusu. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com