İşte Google'un En Popüler Lideri

İşte Google'un En Popüler Lideri
İnternetteki arama motoru Goole'da en çok aranan siyasi lider ve parti hangisi çıktı?

Türkiye 12 Haziran'da gerçekleştirilecek genel seçimlere hazırlanırken internetteki popüler arama motoru Google'da partiler ve liderler arasındaki arama trendleri de oldukça ilginç bir profil sergiliyor. Buna göre seçim hazırlıklarının oldukça arttığı son 30 günlük seçim hazırlık sürecinde Google'da Tayyip Erdoğan'ın lider, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) ise parti olarak öne çıkması dikkat çekiyor.

MHP'NİN ATAĞI

Son bir ayda ismi en fazla aranan lider Tayyip Erdoğan olurken, partiler içinde ipi göğüsleyen iseCHPolarak dikkat çekti. MHP LideriDevlet Bahçeliliderler arasında, MHP ise partiler arasında üçüncülüğü elinde bulunduruyor. CHP'nin bir aylık arama endeksinden 1 değer aldığı kabul edilirse,AK Parti0.80'de, MHP 0.75'te kalıyor. Ancak sadece son bir haftaya bakıldığında MHP genel başkan yardımcılarını istifaya kadar sürükleyen kaset sıkandalının ardından en fazla aranan parti kupasını kapmış durumda.

YGS SOLLADI

Son dönemlerde şifre ve eksik kitapçık skandallarıyla gündeme gelen YGS ve Ales Google'da yapılan son 30 günlük aramalarda "çılgın proje"yi açık ara farkla solladı. YGS Google'da Ales'den 5, SBS'ten de 6 kat fazla arandı.

CEM BOYNER EŞİNİ GEÇTİ, CİMBOM SONUNCU OLDU

TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner ile Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner'in Google'daki popülaritelerine baktığımızda Cem Boyner'in mart ayına kadar Ümit Boyner'in gerisinde olduğu, ancak marttan sonra Ümit Boyner'i geçtiği ve bu üstünlüğünü devam ettirdiği görülüyor.

GALATASARAY DİBİ GÖRDÜ

Galatasaray,Fenerbahçeve Beşiktaş'ın 2004 yılından bu yana aranma trendlerine baktığımızda en istikrarlı takımBeşiktaşgibi görünüyor. Ancak inişli çıkışlı olmasına rağmen Galatasaray bugüne kadar hiç Beşiktaş'ın gerisine düşmemiş. Ta ki bu yıla kadar. Bu yıl ligdeki durum Galatasaray taraftarını Google'dan uzaklaştırmış gibi görünüyor. Galatasaray bu yıl şubat ayında hem Fenerbahçe'nin hem de Beşiktaş'ın gerisine düşmüş.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com