İşte Gül'ün Resepsiyonuna Katılan CHP'liler!

İşte Gül'ün Resepsiyonuna Katılan CHP'liler!
Kılıçdaroğlu'nun gitmediği resepsiyona CHP'den 2 vekil katıldı...

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül'ün ev sahipliğini yaptığı geceye, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çok sayıda bakan, yüksek yargı organlarının başkanları, iş adamı, sanatçı, gazeteci, sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri, akamedisyenler, Türkiye'deki dini cemaat temsilcileri, sporcular ile çok sayıda davetli katıldı.

CHP'DEN AYRILAN VEKİL RESEPSİYONDA
Gül çifti, konuklarını resepsiyon salonunun kapısında karşıladı. Gül, gazetecilerin yenilenen resepsiyon salonunu nasıl bulduğuna ilişkin sorularına, "Türkiye'nin vitrini" karşılığını verererek, Çankaya Köşkü'ne çok sayıda yabancı konuk geldiğini söyledi. Gül, doğum günüyle ilgili bir soruya, doğum gününü kutlayanlara bir sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla teşekkür ettiğini belirtti.

Geceye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'eşsiz' katılırken, CHP'den ise bir süre önce partiye katılan İstanbul Milletvekili Ahmet Tan ile İzmir milletvekili Harun Öztürk katıldı. Tan, resepsiyona kızıyla katıldı ve Gül ile bir süre ayak üstü sohbet etti.

MHP VE BDP RESEPSİYONDA
TSK komuta kademesinden resepsiyona katılan olmazken, MHP ve BDP resepsiyona katılmayı tercih etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurmayları Oktay Vural, Faruk Bal, Cihan Paçacı ve Deniz Bölükbaşı ile BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da Sırrı Sakık, Hasip Kaplan, Akın Birdal ile gecede yer aldı. BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu da kızıyla birlikte resepsiyona katıldı.

Geceye, Emel Sayın, Muazzez Ersoy, Neşet Ertaş, Zara, Ceza, Metin Şentürk, Acun Ilıcalı ve Sibel Turnagöl gibi sanat dünyasından isimler katıldı. Muazzez Ersoy, Hayrünnisa Gül'e gül hediye ederken, Metin Şentürk, Cumhurbaşkanı Gül'e, "Her geçen gün daha da gençleşiyorsunuz" diyerek iltifat etti.

Öte yandan, AK Parti Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen, Cumhurbaşkanı Gül ile tokalaşmaya gelirken ayağı kaydı. Cumhurbaşkanı Gül de ayağı kayan Tüzmen'i refleks göstererek tutmak istedi. Ancak Tüzmen dengesini sağlayarak yere düşmekten kurtuldu.

Resepsiyonda İhlas Medya'yı ise İhlas Holding Genel Müdürü ve İhlas Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören ile İhlas Medya Ankara Grup Başkanı Nuri Elibol, İHA Genel Müdürü Fevzi Kahraman, Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmesi Nuh Albayrak, TGRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Soysal, TGRT Haber Ankara Temsilcisi Murat Odabaş ile Türkiye Gazetesi yazarı İsmail Kapan temsil etti.

YENİLENEN RESEPSİYON SALONUNDA NEO-KLASİK VE SELÇUKLU İZLERİ
Çankaya Köşkü'nün yenilenen şeref holü ve resepsiyon salonları, Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda ilk kez 'görücüye' çıktı. Köşk'te yapılan yenilenme 'neo-klasik' olarak ifade edilirken, Selçuklu dönemine ait çizgilerin de restorasyonda kullanıldığı bildirildi. Ağırlıklı olarak bej ve açık kahverengi renkler kullanılırken, Köşk'teki bu değişim herkes tarafından 'geçer' not aldı. Yenilikler kapsamında, resepsiyon salonunda bulunan sahne de asansörlü hale geldi. Sahne istenildiğinde 3 kademeli olarak daha işlevsel şekilde kullanılabilecek. Ayrıca, resepsiyon salonunun dört bir yanına konulan 'robot kamera'lar da dikkat çekti.

Hol ve salonlar yapıldığı tarihten bugüne kadar ilk defa yenilenirken, 20 yıl önce yapılan bu yapılarda; öncelikle depreme karşı bina güçlendirilmesi yapıldı. Zemin, tavan ve duvarlarda meydana gelen çatlakların oluşturduğu riskler giderildi ve ahşap kısımdaki çürümeler yenilendi.

Elektronik ve mekanik tesisatlar daha işlevsel ve sağlıklı çalışabilir hale getirilirken, ses, görüntü, aydınlatma ve sahne sistemleri günümüz teknolojisine uygun kaliteli bir yapıya kavuşturuldu.

Köşk'ün atıl duran mutfağı da yenilenerek devreye alındı. Resepsiyon salonları engelli vatandaşlar için mevzuat gereği yeniden düzenlenerek yapılırken, bu vatandaşların salonları sorunsuz kullanabilmeleri sağlandı.

Köşk'teki yenileme kapsamında ısı yalıtımı ve başta yangın olmak üzere her türlü riske karşı otomasyon sistemi kurularak gerekli tedbir alındı. Başta merdivenler olmak üzere mimari işlev yetersizlikleri giderilerek, dekorasyon açısından günün koşullarına uygun bir yenilenme sağlandı.

İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com