İşte Haberal'ın Adaylığındaki Sır!

İşte Haberal'ın Adaylığındaki Sır!
Ergenekon sanığı Haberal'ın CHP'den adaylığının şifresi, davanın klasörlerinde gizli...

Ergenekon davası tutuklu sanığı Mehmet Haberal'ın 12 Haziran genel seçimlerinde neden CHP'den milletvekili adayı gösterildiğine yönelik tartışmalar sürerken, Ergenekon dava dosyasındaki bir telefon görüşmesi adeta adaylığın iki yıl öncesinden şifresi gibi.

Ergenekon soruşturması üçüncü iddianamesi belgelerinde yer alan 19.03.2009 tarihli telefon görüşmesinde, tutuklanmadan önce Başkent Üniversitesi Rektörü ve Kanal B Televizyonu sahibi Mehmet Haberal ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimler öncesinde nasıl birlikte hareket ettikleri görülüyor. Yerel seçimlere yönelik 'birlikte çalıştıkları' anlaşılan ikiliden Haberal'ın, dönemin CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na “Çok çok ciddi bir performans gösteriyorsunuz, inanız biz de burada çalışıyoruz” ve “Hakikaten bu iş olacak görevimizi yapmış olacağız” dediği görülüyor.

Eskİ Başbakan Bülent Ecevit'in suikaste uğradığı, kasıtlı olarak iyileştirilmeyip çalışamaz raporuyla Başbakanlıktan uzaklaştırılmaya çalışıldığı iddiaları üzerine Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Ecevit'in tedavisiyle ilgili Ergenekon davası sanığı Haberal'ın sahibi olduğu Başkent Üniversitesi'nin raporlarını Adli Tıp'a yollayarak, tedavinin gerektiği gibi yapılıp yapılmadığını sordu. İnceleme sonrasında Adli Tıp raporunda, Ecevit'e yeterli sağlık hizmeti verilmediğine karar vermişti.

Ecevit'e tedavi eksik yapıldı

Adlİ Tıp 1. İhtisas Kurulu'nun 19 Ocak'ta davaya bakan İstanbul 13. Ağır Ceza'ya gönderdiği raporda şöyle denilmişti: “Kişinin Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde 17.5.2002 27.5.2002 tarihleri arasındaki yatışında kaburga kırığı ile ilgili doğru tedavi yapıldığı ancak parkinson hastalığı açısından eksikler dikkat çekti. Takiplerde eksik not tutulduğu, ilaç kullanımıyla ilgili sorunların not edilmediği, hastanın son muayene bulgularının düzenli olarak değerlendirilmediği görülüyor.”

STAR

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com