İşte Haberal'ın Zonguldak Adaylığının Sırrı!

İşte Haberal'ın Zonguldak Adaylığının Sırrı!
CHP'de büyük rahatsızlığa yol açan Ergenekon sanıklarından Mehmet Haberal'ın Zonguldak'ı seçmesinin sırrı çözüldü.

CHP'nin Ergenekon sanığı Haberal'ı Zonguldak'tan göstermesinin nedeni belli oldu. Haberal'ın bu kentte hepsi de savcılığın takibinde olan 4 aile şirketi var.

Haberal'ın, Merkezi Ankara'da bulunan Başkent Üniversitesi'nin sahibi olmasına rağmen, şahsi şirketlerinin tamamını Zonguldak'ta kurduğu belirlendi. Haberal'ın, Zonguldak merkezli tam dört şirketi bulunuyor. Başkent Üniversitesi'nin sahibi Haberal'ın, Zonguldak'ta kurduğu şirketlerin başında Subaşı İnşaat Şirketi bulunuyor. Toplam 420 bin lira sermaye ile 1988 yılında kurulan şirketin ortakları, Mehmet Haberal, Ali Osman Haberal ve Ali Haberal'dan oluşuyor. Haberal'ın, yine Zonguldak'ta kurduğu şirketler arasında Mom İnşaat Şirketi de bulunuyor. Söz konusu şirketin ortakları da Ali Osman Haberal ve Mehmet Haberal.

Hesapları şüpheli bulunmuştu


Bu şirkette Mehmet Haberal'ın yüzde 30 hissesi bulunuyor. Haberal'ın yine Zonguldak'ta kurulmuş Tebiat İnşaat Şirketi'nde dolaylı, Haberal Gıda Sanayi Şirketi'nde de doğrudan ortaklığı bulunuyor. Her iki şirketin de diğer ortakları Haberal'ın oğulları Bülent ve Kemal Haberal ile kardeşi Ali Haberal'dan oluşuyor.

Öte yandan Ergenekon savcılığının talimatı üzerine harekete geçen BDDK ve Maliye denetim elemanları, Haberal'ın hesaplarını da mercek altına almıştı. Bu çerçevede yapılan incelemeler sırasında Haberal'ın, Zonguldak'ta kurduğu şirketlerin hesapları da incelenmiş ve bazı şirket hesaplarında yüklü miktarda para transferlerine rastlanılmıştı. Ayrıca söz konusu şirketlere, üniversiteden dolaylı olarak para aktarımının da yapıldığı tespit edilmişti. Savcılığının konuyla ilgili incelemeleri ise halen devam ediyor.

STAR GAZETESİ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com