İşte İktidar Olmanın Yolu!

İşte İktidar Olmanın Yolu!
İstanbul başta olmak üzere 10 ve üzeri vekil çıkaran 12 il seçimlere girecek partilerin hedefinde. Partilerin bu illerden çıkarmak istediği vekil sayısı şöyle:

Ìstanbul başta olmak üzere 12 ilin çıkaracağı milletvekili sayısı neredeyse Meclis'in toplam milletvekili sayısının yarısına yaklaşıyor.

12 Haziran seçimlerinde partiler seçim çalışmalarını 10'dan fazla milletvekili çıkartan illere yoğunlaştıracak. İstanbul başta olmak üzere 12 il Meclise 10'dan fazla milletvekili götürecek. 10'dan fazla milletvekili gönderecek olan iller iktidara gelmek için önemli rol oynayacak.

Partilerin gözü İstanbul'da

İstanbul, 12 Haziran seçimlerinde 85 milletvekili çıkartacak. Siyasi partiler İstanbul'a büyük önem veriyor. AK Parti'de Erdoğan başta olmak üzere partinin önemli isimleri İstanbul'dan aday gösterildi. AK Parti 2007 seçimlerinde 38 milletvekili çıkartırken bu seçimlerde 50 milletvekilliğini hedefliyor. 2007'de 21 milletvekili çıkartan CHP'de İstanbul'da 30 milletvekilliği hedefliyor. Ankara Meclise bu seçimlerde 31 milletvekili gönderecek. AK Parti Ankara'da 2007 seçimlerinde 16 milletvekili çıkarttı.

Milletvekili sayasın artması nedeniyle AK Parti'nin hedefi 20 milletvekili. 2007'de Ankara'da 9 milletvekili çıkartan CHP bu sayıyı 15'e çıkartmayı hedefliyor.

İzmir'in çıkaracağı milletvekili sayısı 26'ya yükseldi. 2007'de İzmir'de CHP 11 milletvekili, AK Parti ise 9 milletvekili çıkartmıştı.

18 milletvekili ile Bursa, 14 milletvekili ile Konya, Adana ve Antalya, 12 milletvekili ile Şanlıurfa ve Gaziantep, 11 milletvekili ile Diyarbakır, Mersin ve Kocaeli'de büyük bir yarış yaşanacak.

BUGÜN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com