İŞTE İLK 5'LER!..

İŞTE İLK 5'LER!..
Partilerin aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sunmalarıyla birlikte Kütahya'dan Meclis'e girmek için yarışacak ilk 5'ler belli olmuş oldu.

Partilerin aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sunmalarıyla birlikte Kütahya'dan Meclis'e girmek için yarışacak ilk 5'ler belli olmuş oldu.
AKP'den temayül sonuçlarının dikkate alınmadığı dikkat çekerken, MHP ve CHP'de sürpriz yaşanmadığı görüldü.

İşte AKP, CHP ve MHP'nin ilk 5'leri...

AKP:
1- Soner Aksoy (Makine Mühendisi)
27 Temmuz 1941'de Kütahya Gediz'de doğdu. Babasının adı Mehmet Fahri, annesinin adı Nazire'dir. Dr. Makine Yüksek Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi'ni bitirdi. Doktorasını Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Anabilim Dalı'nda tamamladı. DPT Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü Proje Değerlendirme Uzmanı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Genel Müdürü olarak görev yaptı. Özel Sektörde genel müdür ve koordinatörlük görevinde bulundu. İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi ve Gazi Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak ders verdi. 22. Dönem Kütahya Milletvekili. 22. Dönem'de TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü. 23. Dönem'de aynı Komisyon'un Başkanlığına yeniden seçildi. İngilizce bilen Aksoy, evli ve 3 çocuk babasıdır. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AKP' den Kütahya milletvekili seçilmiştir.

2- Hasan Fehmi Kinay (İktisatçı İşadamı)
Hasan Fehmi Kinay, 3 Ekim 1964'de Kütahya'da doğdu. Babasının adı Nejdet, annesinin adı Muhibe'dir.
İktisatçı ve İşadamı; Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. Gazi Üniversitesi'nde Pedagoji Formasyonu eğitimi aldı. Yüksek lisansını Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İktisat Politikası alanında tamamladı. Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi, Kütahya Tanıtım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 22. Dönem Kütahya Milletvekili. İngilizce bilen Kinay, evli ve 2 çocuk babasıdır.

3- İdris Bal (Öğretim Üyesi, Profesör Dr.)
1968 yılında Kütahya'da doğdu. İlkokulu Kütahya'da (1979), orta öğrenimini Savaştepe Öğretmen Lisesi'nde (Balıkesir) tamamladı (1985). 1985-1989 arasında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde eğitimini sürdürerek lisans derecesini aldı ve mezuniyeti takiben Polis Akademisi'nde Araştırma Görevlisi oldu. Yüksek lisans çalışmalarına Nottingham Üniversitesi'nde devam eden Bal 1992 yılında uluslararası ilişkiler dalında mastır derecesi aldı.
Doktora çalışmalarını ise uluslararası ilişkiler konusunda Manchester Üniversitesi'nde tamamladı (1998). Daha sonra Polis Akademisi'nde Yardımcı Doçent olarak atandı (1998). 2001-2003 yılları arasında Polis Bilimleri Dergisi editör yardımcılığı yaptı. 2003-2004 döneminde Fulbright programı çerçevesinde Ortadoğu Çalışmaları Merkezi, Harvard Üniversitesi'nde (Center for Middle Eastern Studies, Harvard University) ziyaretçi akademisyen olarak bulundu ve Türkiye-ABD ilişkileri ve Irak savaşı ile ilgili bir çalışma yaptı.
2004 yılında doçentlik unvanını aldı. Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi'nde ve Güvenlik Bilimleri Enstitüsü'nde halen ders veren Bal, Atılım Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi'nde de farklı zamanlarda Uluslararası İlişkiler, Türk Dış Politikası, Türk ABD İlişkileri, Ortadoğu gibi konularda dersler verdi. 2000-2001 yıllarında ASAM'da araştırmacı olarak kısmi zamanlı olarak çalışan Bal, 2005-2006 arası Politika Merkezi direktörlüğü yaptı. Daha sonra 2006 yılında Ankara'da faaliyet gösteren Ankara Global Araştırmalar Merkezi (AGAM) derneğini kurdu.
2010 yılında Profesör olan Bal'ın yayınlanmış ve yayınlanma çalışmaları devam eden sekiz kitabı, çok sayıda ulusal ve uluslararası makale ve bildirisi bulunmaktadır.

4- Vural Kavuncu (Öğretim Üyesi, Profesör Dr.)
Dr. Vural Kavuncu 1966 yılında Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde doğmuştur. Bursa Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi'ni 1988 yılında bitirerek “Doktor” ünvanını almıştır. Elazığ SSK Hastanesi'nde zorunlu hizmet görevini yürüttükten sonra 1990-1994 yılları arasında, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi'nde “Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon” alanında uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Aynı sene içerisinde Fırat Üniversitesi'nde (Elazığ) göreve başlamış ve Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı kurucu öğretim üyeliğini yapmıştır. 1995 yılında Yardımcı Doçent, 1998 yılında da Doçent olmuştur. 1999 yılında ikinci uzmanlığını “Tıp Fizyoloji” alanında bitirmiştir. 2002 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde göreve başlamış, 2004 yılında aynı Üniversite'de Profesör ünvanını almıştır. 2003 – 2007 yılları arasında Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü görevini de yürüten Dr. Kavuncu bu süreç içerisinde Anabilim Dalı Başkanlığı ve Bölüm Başkanlığı gibi değişik idari kademelerde bulunmuştur.

5- Bediha Türkyılmaz (Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı)
29.09.1971 tarihinde doğan Bediha Türkyılmaz; Konak Kız İmam Hatip Lisesi'nin orta öğrenim kısmından 1986, Keçiborlu Lisesi'nden 1990, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1996 yılında mezun oldu. Yüksek İhtisasını Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümünde yapan Türkyılmaz 2003 2008 yılları arasında Gaziantep Av.Cengiz Gökçek  Devlet Hastanesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı olarak çalıştı. Hastane enfeksiyon kontrol hekimi olarak görev yaptı. 2008-2009 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Zührevi Hastalıklar Şube Müdürlüğü; 2009 – 2010 yılları arasında ise Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Zoonotik Hastalıklar Daire Başkanlığı yaptı. Evli ve 1 çocuk annesi.

CHP:
1- Şeref Han (Avukat)
13 Eylül 1967 tarihinde Bitlis ilinde dünyaya geldi.
Babasının Tekel Müdürü olarak devlet memuriyeti nedeniyle ilkokulu Düzce ili, Çilimli ilçesinde okudu. Ortaokulu Çilimli ve Kocaeli – Kandıra'da, liseyi ise Kütahya ili Tavşanlı ilçesinde bitirdi.
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduğunda, sıcaklığını ve samimiyetini benimsediği memleketi Gediz halkına faydalı olabilmek için stajını yaparak Kütahya ili Gediz ilçesinde avukatlığa başladı.
19 yıldır süregelen başarılı bir meslek hayatı sonucunda bugün binlerce özel kişinin yanı sıra halen çok sayıda belediye ve yine çok sayıda şirketin hukuk müşavirliği görevini sürdürmektedir.
İki dönemde CHP Gediz İlçe Başkanlığı görevini yürüttükten sonra milletvekilliği adaylığı nedeniyle istifa etti. Atatürkçü Düşünce Derneği üyeliği, Sarı Zeybek Briç Spor Kulübü Başkanlığı gibi bir çok sivil toplum örgütünde aktif olarak faaliyet göstermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

2- Zeliha Aksaz Şahbaz (Doktor)
Tıp Doktoru. Kütahya'da 1966'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu ve ihtisasını Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde tamamladı. Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yapıyor.

3- Şeref Doğan (Öğretmen)
1960 yılında doğdu. İlk, orta öğrenimini Anadolu'nun değişik illerinde tamamladı. Yüksek öğreniminden sonra 1982 yılında Türkçe öğretmeni olarak meslek hayatına başladı. 9 yıl Türkçe ve Edebiyat öğretmenliği yaptıktan sonra Ticari hayata Doğan Sürücü Kursu'nu kurarak atıldı. Aktif siyasete 2002 seçimleri 3.sıra milletvekili adayı olarak CHP'de başladı.

4- Ruhsen Kumdalı (Mühendis)
İnşaat Mühendisi. Kütahya'da 1963'te doğdu. Kütahya Belediyesinde çalıştı ve buradan emekli oldu. CHP'de bir dönem Kütahya İl Başkanlığı görevinde bulundu. 2009'daki yerel seçimlerde Kütahya Belediye Başkanlığına DSP'den aday oldu.

5- Faruk Behram Soydan (Uluslararası İlişkiler Uzm)
İşadamı. Kütahya'da 1977'de doğdu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Girne Amerikan Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Bir dönem CHP Kütahya İl Gençlik Kolları Başkanlığını yürüttü ve partinin il yönetiminde yer aldı. Bir şirkette yönetim kurulu üyesi.

MHP:
1- Alim Işık (Öğretim Üyesi, Profesör Dr.)
Alim Işık, 3 Şubat 1959'da Kütahya Simav'da doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Meryem'dir. Öğretim Üyesi; Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü'nü birincilikle bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını ÇÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Tarımsal Mekanizasyon Anabilim Dalı'nda tamamladı. ÇÜ Ziraat Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1991'de Tarımsal Mekanizasyon Anabilim Dalı'nda Doçent, 1997'de Tarım Makineleri, 2000 yılında da Endüstri Mühendisliği Anabilim dalında Profesör oldu. Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde Öğretim Üyeliği, DPÜ'de Senato ve Yönetim Kurulu Üyeliklerinin yanı sıra Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevlerini yürüttü. DPÜ Simav Teknik Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve DPÜ Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bilimsel alanda, 39'u uluslararası olmak üzere, toplam 145 makale ve bildiri, 12 kitap ve bunun dışında da ayrıca birçok yayını bulunmaktadır. 23. Dönem'de İKÖPAB Türk Grubu Üyesi oldu. İyi düzeyde İngilizce bilen Işık, evli ve 3 çocuk babasıdır.

2- Ahmet İça (Tıp Doktoru)
20.08.1954'te Kütahya'da doğdu. 1971'de Kütahya Lisesi'nden 1977'de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1986 yılında Mardin Devlet Hastanesi'nde, 1987 yılında Dursunbey Devlet Hastanesi'nde görev yaptı.1987 ile 2004 yılları arasında Kütahya SSK Hastanesi'nde, 2004-2006 yılları arasında Ege Sağlık Polikliniği'nde daha sonraki yıllarda ise Hekim Sinan Tıp Merkezi'nde görev yaptı.

3- Önder Kıcıroğlu (Kamu Görevlisi)
14 Şubat 1965 yılında Kütahya'da dünyaya geldi. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Gediz'de tamamladı. 1983 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nü kazandı. 1988 yılında İstanbul'da ithalat ve ihracat işi ile uğraşan özel bir şirkette çalıştı. 1989-1990 yılları arasında Asteğmen olarak Elazığ'da askerlik görevini yaptı. 1990 yılında Gediz'de Türk–İslam Medeniyetleri Vakfının kurucu üyeliğinde yer aldı. 1991 yılında Çorum'un Osmancık İlçesi İmam Hatip Lisesine Fizik Öğretmeni olarak atandı. 1992 yılında Gediz Sağlık Meslek Lisesine tayin oldum ve dört yıl müdür yardımcılığı görevinde bulundu. 1996 yılında Gediz Devlet Hastanesine hastane müdürü olarak atandı. Üstün gayretleri sonucunda hastanenin hizmet kalitesinin artmasına ve modern binalara kavuşmasına sağladı. Gediz'de Türk-Sağlık Sen kuruculuğu ve temsilciliğinde görev aldı. Halen Türk Sağlık Sen üst kurulu üyesidir.

4- Mehmet Armut (İşadamı)
İşadamı. Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Oda Meclisi Başkanı. Tavşanlı'da ticaretle uğraşıyor.
Tavşanlı'da 1961'te doğdu.

5- Osman Barut (Maden Mühendisi)
1958 yılında Kütahya'da doğdu. Maden Yüksek Mühendisi olan Barut, MHP'nin çeşitli kademelerinde görev yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com