İşte ilk on!..

İşte ilk on!..
AK Parti'de milletvekilliği aday adaylarını yakından ilgilendiren temayül yoklaması dün Kütahya Dumlupınar Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Temayülde 2 bin 596 delegeden 1837'si oy kullandı. 47 aday adayının yarıştığı temayül yoklamasın

AK Parti'de milletvekilliği aday adaylarını yakından ilgilendiren temayül yoklaması dün Kütahya Dumlupınar Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Temayülde 2 bin 596 delegeden 1837'si oy kullandı. 47 aday adayının yarıştığı temayül yoklamasında; Şükrü Nazlı 1078, İsmet Duman 635, Ömer Ulu 573, Abdullah Erdem Cantemur 546, Ahmet Tan 497, İdris Bal 462, Mücait Köksal 439, Nihat Helvacı 394, Bediha Türkyılmaz 389 ve Hakkı Altaş 369 oy aldı.
12 Haziran'da gerçekleştirilecek milletvekilliği genel seçimleri için aday belirleme sürecinde önemli bir yer tutan temayül yoklaması dün Kütahya'da Kapalı Spor Salonu'nda 10.00 ve 16.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. 47 aday adayının sandıktan çıkmak için yarıştığı temayül yoklamasında 1837 delege oy kullandı.
AK Parti'de milletvekilli adaylarının belirlenmesinde etkili olan temayül yoklaması gerçekleştirildi. Temayül yoklamasına katılan delegeler, 47 milletvekili aday adayının arasından milletvekili adayı olmasını istedikleri 5 aday adayını seçtiler. AK Partide milletvekili adaylarının belirlenmesi amacıyla genel merkez tarafından delegelerin de isteklerini dikkate almak için yapılan temayül yoklaması dün gerçekleştirildi. Dumlupına Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen temayül yoklamasına AK Parti Balıkesir milletvekili Ali Osman Sali, Genel Merkezden yetkililer, AK Parti'den milletvekili adayı olmak isteyen 47 aday adayı, il, ilçe ve beldelerden gelen delegeler ve partililer katıldı.
Delegeler, aday adaylarını belirleme de kendilerine de böyle bir hakkın tanınmasından oldukça memnunlar. Demokratik ortamlarda böyle bir uygulamanın yapılmasının gerekliğini dile getiren delegeler, memlekete hizmet edecek insanların seçilmesi temennisinde bulundular.
Oylama öncesi delegelere seslenen AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Yenipazar, AK Parti iktidarıyla birlikte ülkeye yapılmayan hizmetlerin yapıldığını belirterek, temayül yoklamsına katılan aday adaylarına başarılar diledi.Yenipazar, temayül yoklamasına aday olan merkez karar yürütme kurulu üyeleri, milletvekilleri ve il başkanlarının dahil edilmediğini kaydetti. Yenipazar, Kütahya'da milletvekili aday adayı olan isimlerin kendini kendi alanlarında kanıtlamış olan isimlerden oluştuğunu belirtti.
Yenipazar'ın konuşmasının ardından delegelere nasıl oy kullanacakları hakkında bilgiler verildi. Ardından temayül yoklamasına katılan 1837 delege, milletvekili olmasını istedikleri 55 aday adayının arasından 5 ismi seçerek, oy verdiler
Temayül yoklamasında üyeliği devam eden parti kurucuları, il yönetim kurulu başkan ve üyeleri, il gençlik ve kadın kolları yöneticileri ve üyeleri, il demokrasi hakem kurulu başkan ve üyeleri, il disiplin kurulu başkan ve üyeleri, ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, ilçe gençlik ve kadın kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, parti üyesi il ve ilçe belediye başkanları, parti üyesi il ve ilçe belediye meclisi üyeleri ve il genel meclisi üyeleri, belde yönetim kurulu başkan ve üyeleri, belde gençlik ve kadın kolları yönetim kurulu başkan ve üyeleri, parti üyesi belde belediye başkanı ve meclis üyeleri, köy ve mahalle başkanları oy kullanabilecek.

www.akisgazetesi.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com