İşte Kandil'de Yapılan O Röportaj!

İşte Kandil'de Yapılan O Röportaj!
İsrail'in Kanal 2 televizyonu PKK'nın elebaşı Murat Karayılan'la Kandil'de yapılan bir röportajı yayınladı.

İsrail'in Kanal 2 televizyonu terör örgütü PKK'nın elebaşı Murat Karayılan'la Kandil'de yapılan bir röportajı yayınladı. Röportajda Türkiye'yi 'ortak düşman' olarak tanımlayan Karayılan, Tel Aviv'den Ankara ile askeri ilişkilerini kesmesini istedi.

Kanalın muhabiri Itai Anghel'e konuşan Murat Karayılan, "İsrail'in, özgürlük için mücadele verenleri ezmek isteyenlere yardımı kesmesini talep ediyoruz." dedi. Karayılan, Türkiye'nin PKK ile mücadelede kullandığı en gelişmiş teknolojiyi İsrail'den aldığına dikkat çekti.

Türkiye'nin sıcak ilişkiler geliştirdiği İran ve Suriye'nin hem PKK'nın hem de İsrail'in düşmanı olduğun belirten Karayılan, "Bölgedeki her ülke -Suriye, Türkiye ve İran - bizi yok etmek istiyor. Siz de bizi yok etmeleri için onlara (Türkiye'ye) silah veriyorsunuz." dedi.

İsrail'le 1960 ve 70'li yıllarda dost olduklarını belirten terör örgütü elebaşı, "O zamanlar size hayrandık. Ama 1980'dn bu yana Türkiye'yle ilişkileri ve askeri işbirliğini güçlendirdiniz. Burada (Kandil'de), bize karşı sistematik zulüm ve imha kampanyasına yardım edenler arasında görülüyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Mavi Marmara olayının ardından yaşanan krizde bile İsrail'in hâlâ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la yakınlaşma çabalarını 'hayret verici' olarak nitelendiren Karayılan, "Erdoğan; alenen Hizbullah ve Suriye'yle ilişkileri güçlendiriyor. Ahmedinejad'ı kucaklıyor ve Hamas'ı övüyor. Sizin dostunuz olduğuna emin misiniz?" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com