İşte KCK'nın şeması

İşte KCK'nın şeması
Polisin eldeki bilgilerle oluşturduğu şemanın en tepesinde Abdullah Öcalan yer alıyor. Öcalan'ın hemen altında ise Murat Karayılan ve Sabri Ok'un adı bulunuyor.

İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen KCK Soruşturması dosyasına PKK/KONGRA-GEL=KCK başlıklı örgütlenme şeması da girdi. Polisin eldeki bilgilerle oluşturduğu şemanın en tepesinde Abdullah Öcalan yer alıyor. Öcalan’ın hemen altında ise Murat Karayılan ve Sabri Ok’un adı bulunuyor.

Soruşturma dosyasında tutuklanan Prof. Büşra Ersanlı ve Yayıncı Ragıp Zarakolu’nun Roj TV’de yayınlanan BDP Ümraniye Siyaset Akademisi açılışında görüntüleri de yer alıyor. Görüntülerde Prof. Ersanlı ile Zarakolu sarı, kırmızı, yeşil kurdelayı kesiyor. Soruşturma dosyasına Ersanlı’nın 14 Eylül 2011’de BDP’li belediyeler üzerinden PKK’ya yardım ettiği ileri sürülen Alman vakıflarından Heınrich Böll Stiftung yetkilileri ile yaptığı telefon görüşmesinin kaydı da konuldu.

ABD: YARGI SÜRECİ ŞEFFAF OLMALI
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland düzenlediği basın brifinginde bir gazetecinin KCK operasyonu kapsamında içlerinde yayıncı Ragıp Zarakolu’nun da yer aldığı “Kürt ve Türk entelektüellerin’’ tutuklanmasına ilişkin ABD’nin tepkisine yönelik sorusuna yazılı yanıt verdi.

ABD’nin Türkiye ve dünyadaki tüm ülkelerde ifade özgürlüğünün güçlü biçimde savunucusu olduğunu belirten Nuland “Mahkemeden önce spesifik konular üzerinde bu aşamada yorum yapmak istemiyoruz. Ancak yargılama sürecinin şeffaf biçimde yürütülmesi ve tüm davalıların zamanında ve adil bir duruşmaya tabi tutulması çağrısında bulunuyoruz’’ dedi.

SABRİ OK'UN KANDİL FOTOĞRAFLARI DOSYADA
Diyarbakır KCK soruşturmasının bir numaralı ismi olan KCK genel sorumlusu Sabri Ok’un Kandil Dağı’nda çekilmiş yeni fotoğraflarına da ulaşıldı.

Çukurca’da 24 askerin şehit olduğu hain saldırının ardından düzenlenen operasyonda Kazan Vadisi’nde öldürülen Dersim Amed kod adlı Mizbah Ezer’in flash belleğinde bulunan fotoğraflar, KCK-PKK bağlantısını da ortaya koydu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com