İşte Kozinoğlu’nun ölüm nedeni

İşte Kozinoğlu’nun ölüm nedeni
Ergenekon soruşturmasında tutuklanan ve cezaevinde hakim karşısına çıkmasına kısa bir süre kala yaşamını yitiren MİT'çi Kozinoğlu'nun ölüm nedeni belli oldu.

Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan yaklaşık 3 ay süren kapsamlı otopsi çalışma sonucu belli oldu. Şüpheli ölümü aylarca tartışılan Kozinoğlu’nun kronik iskemik kalp hastalığı nedeniyle öldüğü tespit edildi. Kaşif Kozinoğlu’nun hayatını kaybetmesinden sonra, öldürüldüğü yönünde iddialar ortaya atılmış, Kozinoğlu’un koğuş arkdaşı Hasan Ataman Yıldırım, "MİT'e avukatı aracılığıyla 'Konuşayım mı konuşmayayım mı?' diye yazı gönderdi ama cevap gelmedi" açıklamalarında bulunmuştu. Adli Tıp Kurumu da geçtiğimiz günlerde otopside doku örneklerini inceleyerek 'kalp krizi' vakalarında rastlanan temel verileri tespit edememiş ölüm sebebini ‘kalp krizi değil’ olarak açıklamıştı.

Kronik iskemik kalp krizi nedir?

Kalbin kanlanmasını ve oksijenlenmesini sağlayan koronerarterin, çoğunlukla yağlı plak (ateromplağı) yüzünden mekanik olarak daralmasıdır. Koronerarterdeki daralmanın şiddeti hastalığın seyrin de önemli olmakla birlikte, daralma şiddeti az olsa bile yağlı plaklarda ani çatlama, damarın tamamen aniden tıkanması ile kalp krizi ne yol açabilir.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com