İşte MHP'nin Dörtyol Raporu!

İşte MHP'nin Dörtyol Raporu!
MHP, Hatay Dörtyol'daki olayların ardından bölgeye gönderdiği milletvekillerinin incelemelerinin ardından Devlet Bahçeli'ye sunulmak üzere bir rapor hazırladı.

Olaya ilişkin fotoğraf ve CD'lerin yer aldığı raporda, verilen şehitler ve yürütülen etnik politika nedeniyle halkta infial ortaya çıktığı belirtilerek, partililere yönelik suçlamaların doğru olmadığı savunuldu. Milliyet'te yer alan raporda şu tespitlere yer verildi:

- Bölgenin son dönemde çok sayıda şehit vermesi, uygulanan etnik politika halkta infial yarattı. MHP'li yöneticiler olayları bastırmak için ellerinden geleni yaptı.

- ‘BDP'lilerin çıkardığı yangın' deyip belediyeye ait itfaiye aracının yangını söndürmemesi gibi bir durum söz konusu değil. Fotoğraf ve görüntülerde itfaiye aracının yangına müdahalesi görülüyor.

- Olaylar sırasında halkta oluşan infial sonucunda dükkanların camlarının kırılması vb. olaylar olmuş ancak yağma gerçekleşmedi.

- Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin'in olaylar sırasında provokasyon yarattığı iddiaları doğru değil.

- MHP İl Başkanı, olay sırasında Hatay Emniyet Müdürü'yle birlikte otobüs üzerine çıkarak, vatandaşları yatıştıran açıklamalar yaptı.

- Aracı gasp edilen Payas Belediye Meclis Üyesi Bestami Kılınç'ın, Jandarma'nın yaptığı yazılı açıklamada istihbarat elemanı olmadığı açıklandı. Kendisinin ‘zaman zaman bilgisine başvurulan bir kişi' olduğu belirtildi.

-Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin akaryakıt istasyonundan benzin aldıkları görüntü Mobese kameralarında mevcut.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com