İşte MHP'nin Seçim Bildirgesi!

İşte MHP'nin Seçim Bildirgesi!
MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin açıklamalarının satır başları...

Tarihi randevu için geri sayım başlamıştır. Seçim sandığı sonucunda çıkacak irade ya AKP'ye ağır bir ders verecek ya da huzursuzlukla Türk milletinin katlanacağı acı bir kader haline gelecektir.

2011 seçimleri Türk milleti için büyük öneme sahip. Türkiye büyük bir yol ayrımındadır ve karar anı gelmiştir. Ermenisten karşısında boyun eğmenin, ABD ve AB'nin dümen suyunda gitmenin adı AKP iktidarıdır. AKP'nin bundan sonra vaat edebileceği tek şey yoksulluk, cepheleşme ve etnik temelde ayrışmayla yaşlanacak kavga ve bölünmedir.

Milletimiz AKP ile hesaplaşacaktır. Seçimler hayati bir fırsat ve milli birliğimizi belirleyecek çok önemli bir dönüm noktası olacaktır. Halkımız bir vicdan muhasebesi ile tercihini verecektir. Türkiye'nin geleceğinin ateşe atılmasına sessiz kalmayacağız. Seçim beyannamemizi ana hatlarıyla açıklamadan önce şunları ifade etmek istiyorum; siyasetin kirlenmesinin başta gelen durumlarından biri de bu marazlı durumdur.

Başbakan'ın siyasi künyesine siyasi kapkaççılık da eklenmiştir. Başbakan 2023'e yürüyoruz sözüyle iki seçimi de çantada keklik olarak görmektedir. Siyasi sermayesi tükenen Başbakan Erdoğan'ın bizim 2002 yılındaki planlarımıza sarılması tesadüf değildir. Bu siyasi kapkaççılık ve AKP iktidarının bitişinin tescili olmuştur. MHP'nin çok önceden açıkladığı projeleri sahiplenmek olduğu açıktır. Başbakan ve partisinin siyasi kapkaç geçmişine bakıldığında bu duruma pek de yabancı olmadıkları ortadadır.

Amacımız Türkiye'yi her bakımdan bölgesinde güç merkezi haline gelmektir. Önce bölgesel güç ardından da küresel güç olması gerçekleştirilecektir. Ekonomide dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacağız. Gerçek anlamda demokratik hukuk devletine kavuşmak ve yargı bağımsızlığını sağlamak, temiz toplum anlayışını hakim kılmak, siyasi ahlakı hakim kılmak, üretim kapasitesini, sanayi altyapısını dünya standartlarına çıkartmak, kayıt dışı ekonominin kaldırılması, doğal kaynakların en rasyonel şekilde düzenlemek, gelir dağılımındaki adaletsizliği gidermek, İşsizlik ve yolsuzluğu ortadan kaldırmak ve bilgi Toplumu hedefini tamamlamaktır. Bu hedefleri gerçekleştiren Türkiye kronik sorunlarını çözmüş, terörün kökünü kazımış, etnik bölücülüğü kazanmış, içeride güvenli, dışarıda onurlu bir ülke olacaktır.

Türkiye merkezli ve başkent odaklı bir siyaseti yeni bir misyon seçtik. Bu misyon başta Avrasya olmak üzere diğer mağrur milletlerin yaşamasına örnek olacaktır.

Bunun için tek başına iktidara talibiz ve milletimizin desteğini istiyoruz. TBMM'nin 24, 25 döneminde tek başına MHP iktidarı için çok önemli bir çalışma gerçekleştireceğiz. ilk dönemde toparlanma süreci yapılacaktır. Ve bu çarpık düzene mutlaka son vereceğiz. Bu dönemde toplumsal uzlaşı sağlayan yeni bir anayasa yapacağız, terörün kökünü kazıyacağız.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com