"İşte Muhteşem Türkiye manzarası "

"İşte Muhteşem Türkiye manzarası "
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 51 ilde yaptığı incelemeler sonundaki saptamalarını, "İşte size Türkiye manzarası bu, muhteşem Türkiye" diyerek anlatırken CD'leri bütün bakanlara göndermek istediğini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında 51 ilde yaptığı incelemeler sonundaki saptamalarını sinevizyon ve fotoğraflarla aktarırken, "İşte size Türkiye manzarası bu, muhteşem Türkiye de bu" diye konuştu.

Sinevizyonda gösterilen görüntülerin ardından Tekin, "İnsanım diyen herkesin duygulanmaması mümkün değil" diyerek basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak şöyle dedi:

"Özellikle Ankara'da iki tane bakanımızın da çok yakınında oturduğu Çukurambar'da sadece camlarını açacaklar, camlarını açtıklarında öteki Türkiye'nin ne vaziyette olduğunu çok net bir şekilde görmüş olacaktır.

Burada bir resim var mum ışığında çocuklarına ders öğretmek istiyor. Bu Antep'te, aileden sorumlu Sayın Bakanımız lütfedip o aileyle ilgilenirse bizi de çok mutlu eder. 5 tane kardeşimiz donarak Erzurum'da öldü.

Daha 4 gün önceydi, bu çocukların nerede olması gerekiyor. Okulda olması gerekmiyor mu, bu çocuklar sabahın 4'ünde amele pazarında.
Bu çocuklar başlarını önlerine eğmişler, utanmamaları lazım, bu ülkeyi yönetenlerin utanması gerekir. Bu çocukların tamamı 11-12 yaşında. Ben şimdi Milli Eğitim Bakanı'na soruyorum bu çocukların nerede olması gerekiyor?

Ne yazık ki muhteşem ve öteki Türkiye'yi inşallah önümüzdeki süreçte iktidarı ve muhalefetiyle bu manzaraları görmeyeceğimiz bir Türkiye yaratırız diye düşünüyorum."


CD'leri bütün bakanlara göndermek istediğini de ifade eden Tekin, 81 ili bitirdikten sonra tekrar basın toplantısı düzenleyeceğine de işaret etti. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com