İşte Mustafa Sarıgül'ün sürpriz adayı!

İşte Mustafa Sarıgül'ün sürpriz adayı!
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül sürpriz bir ismi CHP'ye getiriyor.
Şişli Belediye Başkanı, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül İstanbul'u karış karış, gece gündüz gezmeye devam ediyor. Hafta sonları ve gecenin geç saatlerine kadar çalışmalarına devam ederken İstanbulluların ilgisi yoğun şekilde gerçekleşiyor. Sarıgül her gittiği yerde sevgi gösterileri ile karşılanıyor. Mustafa Sarıgül, Aksaray Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan İstanbul Belediye İş Sendikası’nı ziyaret etti. Sendika girişinde kendisini bekleyen kalabalığa hitaben bir konuşma yapan Sarıgül,  "Samimi bir itirafım şudur. Bir belediye başkanı, bir iktidar, görevde 10 yıldan fazla kalırsa rutine düşer. 10 yılı belediye başkanlığına kural olarak koyup, yapmamak lazım. Bütün demokratik dünyalarda olayın özü budur. 10 yıldan sonra bir yorgunluk oluyor" dedi.
 
Sarıgül "Dün gece saat 12.20’de Büyükşehir Belediyemizde çalışan bir grup arkadaşım sağ olsunlar eve geldiler. Evde onlarla oturduk, sohbet ettik. Sizden de ricam şu, örfüne, geleneklerine, inançlarına bağlı, bir ailenin çocuğuyum. Şimdi benim görevim herkesi kucaklamak. Ben sizlerin haklarınızı, hukukunuzu yüzde yüz koruyacağım. Ama bana oy vermeyen, AKP’ye oy veren kardeşlerimin de, söz veriyorum haklarını koruyacağım" dedi.
 
 Önümüzdeki günlerde sürpriz bir aday açıklayacağını belirten Sarıgül, "Bakın ben size bir şey söyleyeceğim. Önümüzdeki günlerde öyle bir aday getiriyorum ki, ikna etmek üzereyim, az kaldı. Öyle bir aday geliyor ki. Arıyor bir tanesi ’şunu şöyle yap’ diyor, ’ben yapamam efendim bunu yapmam için kanun olması lazım, ben kanunsuz iş yapamam’ diyor. Arıyorlar ’Sen kanunsuz iş yapamıyorsan kardeşim istifa et’ diyorlar. Hemen istifa ediyor. Bu adamın adı Sabri Erbakan. Bayındırlık Bakanı Müsteşarı, inşallah bizim de adayımız olacak" şeklinde konuştu. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com