İşte Niang'ın Başarı Öyküsü...

İşte Niang'ın Başarı Öyküsü...
Fenerbahçe'nin, golcüsü Niang'ın ailesini geçindirmek için markette işçi olarak çalıştığını biliyor musunuz?

Fenerbahçe'den yıllık 3.2 milyon euro alan Niang'ın süpermarket reyonlarında başlayan hayatı roman gibi

Le Havre'da futbola başladı. Geçim sıkıntısı yüzünden çalışmak zorunda kaldı. Tesadüfen karşılaştığı Troyes'un hocası Perrin'in 'Ne işin var senin markette' sözü kaderini değiştirdi... Fakir bir işçi çocuğu olan Niang'ın bugün en küçüğü 18 aylık beş çocuğu var. Modacı eşi Laetitia Çin'e gittiği için çocukları bakıcıda. Senegalli yıldızın aklı da sürekli çocuklarında...

Fenerbahçe'nin Marsilya'dan transfer ettiği gün yüzlerce taraftarın 'Nasıl satarsınız' diye sokaklara döküldüğü, Fransız kulübünün kaptanı, golcüsü Niang'ın ailesini geçindirmek için markette işçi olarak çalıştığını biliyor musunuz?
Ve bugünün ünlü futbolcusunun tesadüf eseri bir karşılaşma sonunda hayatının değiştiğini öğrenmek ister misiniz? İşte Niang'ın hayat öyküsü:

PARA LAZIM, ÇALIŞMAM ŞART
KalabalIk bir ailenin çocuğu olan Niang, babası ve kardeşleri ile Fransa'nın Le Havre şehrine yerleşir. Her Senegalli gibi futbola merakı olduğu için Le Havre AC takımının alt yapısına gider, futbol oynamak ister.
Ama ailesi geçim sıkıntısı çektiği için bir sene sonra bırakır. Para kazanmak için mahallenin bir marketinde işçi olarak çalışmaya başlar.
Bir sene kadar reyonlarda müşterilere hizmet eder.
Bir gün Troyes'un antrenörü Alain Perrin, Niang'ı markette çalışırken görür.
Senegalli futbolcuya 'Burada ne işin var?' diye sorar.
'Ailemin paraya ihtiyacı var çalışıyorum' cevabına alınca Perrin 'Hemen işi bırak, yarın bana gel' der.
İşte bu söz Niang'ın bir anda hayatını değiştirir. İki gün sonra 18 yaşında Troyes ile sözleşme imzalar.
Ondan sonra da yaptığı transferler, kazandığı paralar ile hem ailesinin yaşam kalitesini yükseltir hem de Fransa'da yıldız olur.

DUYGUSAL AMA PROFESYONEL
Fakİr bir işçi ailesinin çocuğu olan Niang'ın bugün beş çocuğu var. Eşi Laetitia modacı olduğu için sık sık uzun seyahatlere çıkıyor. Acar Kent'te villada oturuyorlar. Çocuklarının bakıcısı var ama hepsi babacı. Niang'ın da aklı çocuklarında.
Şu anda eşi Laetitia Çin'de. Çocukları bakıcıda. Geçen gün hastalanan 18 aylık bebeğini kucağına alarak F.Bahçe tesislerine getirmiş. Doktora göstermişler, grip demiş. Antalya kampında aklı beş çocuğunda.
Her gün telefonla konuşuyor. Hasret gideriyor.
Futbolu, ailesini ve çocuklarını seven duygusal ama gerçek bir profesyonel var Fenerbahçe'de.

Peri masalı
Mamadou ile eşi Laetitia dillere destan bir törenle dünya evine girmiş. Yoğun bir tempoda çalışan Laetitia, fırsat buldukça Şükrü Saracoğlu'na gelip F.Bahçe'nin maçlarını da izliyor.

5 kız 2 erkek kardeşi var
KalabalIk bir aileye sahip olan Niang'ın 5 kız, 2 de erkek kardeşi var. Küçük kardeşi Papa da kendisi gibi bir futbolcu. Niang ailesinin her şeyden önemli olduğunu belirterek, 'Kendimi tamamen aileme adadım' diyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com