İşte o bayrak ve bayrağın sopası

İşte o bayrak ve bayrağın sopası
Yekta’nın elindeki bayrak, Galatasaray yedek kulübesindeki bir çantadan alınıp sahaya getirildi. Sabri, takım arkadaşının verdiği bayrağı sallamaya başladı. Bunu gören Genç Fenerbahçeliler de bayrağın santraya dikileceğini düşünerek sahaya girdi ve olayla
Fenerbahçe-Galatasaray maçının ardından çıkan olayların fitilini ateşlediği iddia edilen bayrağın sırrı aydınlandı. Bunun, Galatasaraylı futbolculardan Yekta Kurtuluş’un Sabri’ye verdiği bayrak olduğu belirtildi.

Cumartesi akşamı oynanan ve sarı kırmızılı takımın şampiyonluğuyla sonuçlanan maçın ardından Galatasaraylı futbolcular sahada kutlama yapmaya başladı.

Hürriyet'in haberine göre, polis kordonunda süren kutlamalar başladığı dakikalarda Yekta Kurtuluş’un elinde Galatasaray bayrağı görüldü. Yekta, bayrağı takım arkadaşı Sabri’ye verdi.

Sabri de bayrağı sallamaya başladı. Bayrağı gören sahaya inmiş polisiniddiasına göre, her şey bayrağın sahada görülmesiyle başladı. Bu sırada Genç Fenerbahçeliler taraftar grubu, bayrağın santraya dikileceğini düşünerek sahaya girdi ve olaylar çığırından çıktı.
 
Üst düzey bir emniyet yetkilisi, “Yedek kulübesindeki bir çantadan alınan bayrağı Yekta, Sabri’ye verdi. Sabri de sallamaya başladı. Zaten sahada şampiyonluk kutlamasında kullanılan başka Galatasaray bayrağı da yoktu. Bunu gören seyirciler sahaya atlamaya başladı. Olaylar bayraktan sonra çığırından çıktı” dedi.

Kapıyı kırarak içeri girmişler bu arada polis yetkilileri, maç öncesi stat kapılarını kırarak içeri girmeye çalışan yaklaşık 10 bin kişilik bir grubun olayları önce dışarda başlattığını tespit etti.

Bu kişilerin çevik kuvvet tarafından püskürtülmesi öncesinde yaklaşık 500 kişilik grubun, 2 turnikeyi kırarak içeri girmeyi başardığı öğrenildi.

İçeride bulunan taraftarların da tribünden engelliler kapısı olarak kullanılan demir kapıyı kırarak sahaya girmeye başladığı, sahaya giren ilk kişinin “Turalı” lakaplı tribün lideri E.T.D olduğu bildirildi.

Sahaya giren taraftarların bir süre polisi geri püskürttükleri ardından futbolcuların çıkış tünelini ateş vermeye çalıştıkları da ileri sürüldü. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com