İşte o görüşmenin perde arkası

İşte o görüşmenin perde arkası
Koç ve Erdoğan'ı Abdullah Gül buluşturdu. Buluşmada neler konuşuldu?

Tayyip Erdoğan ile Koç Grubu yöneticileri Mustafa ve  Ali Koç'u bir araya getiren ismin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğu ortaya çıktı. 52 dakika süren görüşmede, Mustafa Sarıgül'den Gezi Parkı direnişine dek birçok konu ele alandı.

 

Halk TV'de yayınlanan ''Nereye Gidiyoruz?'' adlı programda konuşan Barış Yarkadaş, Ankara kulislerini hareketlendiren Koç ve Erdoğan buluşmasını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün organize ettiğini açıkladı. Yarkadaş, "Cumhurbaşkanı Gül'ün aracı olduğu görüşme Ankara'da gerçekleşti ve elli iki dakika sürdü'' dedi.

Gül'ün Mustafa ve Ali Koç'la görüştükten sonra ''buluşma önerisi''ni  Başbakan Erdoğan'a açtığını da belirten Yarkadaş, "Cumhurbaşkanı, yerel seçim öncesi AKP'nin herhangi bir sıkıntı yaşamasını istemiyor. AKP'nin dağılmasından korktuğu için, Erdoğan ve Koç'u buluşturarak ortamı yumuşatmaya çalışıyor. Erdoğan ise düne kadar (darbeci) diye yaftaladığı işadamlarıyla buluşarak bu iddiasından vazgeçtiğini de göstermiş oluyor'' ifadesini kullandı.

Elli iki dakika süren görüşme ortamının kimi zaman sertleştiğini de belirten Yarkadaş, "Görüşmede, Gezi Parkı direnişi, Divan Otel'in direnişçilere açılması, Koç ve Mustafa Sarıgül'ün yakınlığına ilişkin iddialar ve Kalamış Marina'nın satışa çıkarılması da gündeme geldi'' dedi.

Koç Grubu üyeleri Mustafa Koç ve Ali Koç'un görüşme esnasında "Türkiye'nin kaosa sürüklenmesinden endişe ettikleri''ni dile getirdiğini de belirten Yarkadaş, "Başbakan bir ara üslubunu tehditvari bir şekle soktu ama edindiğim bilgiye göre, Koç'lar da aynı tarzda yanıt verdi. Koç Grubu üyeleri, özel yaşamlarının deşifre edilmesine ilişkin herhangi bir kaygı duymadıklarını, bir çekincelerinin olmadığının da altını çizdi'' diye konuştu.

Azmi Karamahmutoğlu ve Gürkan Hacır'ın da katıldığı programda konuşan Yarkadaş, "Cemil Çiçek, Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan ittifak haline geldi. Cemil Çiçek, fezlekeleri bu yüzden geciktirdi. Gülen Hareketi'ne karşı (devlet kararı) aldırarak, cephe kurdular'' dedi.(MUK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com