İşte O Şok Davetiye!

İşte O Şok Davetiye!
Sakarya Valisi Mustafa Büyük, 29 Ekim resepsiyonu için gönderdiği davetiyede kadınların 'uzun etek' giymelerini istedi..

SAKARYA Valisi Mustafa Büyük'ün, 29 Ekim'de Cumhuriyet'in 87'nci yıldönümü nedeniyle verilecek resepsiyon için il protokolüne gönderdiği davetiyede resepsiyona katılacak kadınların ‘uzun etek' giymeleri istendi.

800 DAVETİYE GÖNDERDİ
Sakarya Valiliği, Cumhuriyet'in 87'nci yıldönümü kutlamaları kapsamında 29 Ekim'de Cumhuriyet resepsiyonu düzenleyecek. Valilik, aralarında bürokrat ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de bulunduğu yaklaşık 800 isme davetiye gönderdi.

UZUN ETEK GİYİN

Davetiyede güvenlik numaralarının yanı sıra katılacak olanlara kıyafet zorunluluğu hatırlatıldı. Buna göre resepsiyona katılacak olanların mess dress, koyu renk elbise ve uzun etek giymeleri gerektiği blirtildi. 

İŞTE O DAVETİYE
sakarya_valisinden_tepki_ceken_29_ekim_davetiyesi.jpg


PROTOKOL GEREĞİ

Sakarya Valisi'nin bu davetiyesinden aslında büyütülecek bir şey yok.. Protokol kurallarına uygun hazırlanmış bu davetiyede uzun etek vurgusu aslında kural gereği.. Protokol kurallarına göre, resmi resepsiyonlarda davetiyede kıyafet kuralı yazılı olarak bildirilir. Eğer davetiyede bu konuda bir uyarı yoksa, erkekler ya koyu takım elbise, ya da frak giyer. Sivil kadınlarda ise, gündüz davet ve törenlerinde koyu renk etek-ceket (tayyör); gece davet ve ziyafetlerinde ise, uzun etek veya tayyör resmî kıyafettir. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com