İşte o terörist!

İşte o terörist!
Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, ABD Büyükelçiliği'ne canlı bombalı saldırı eylemini gerçekleştirenin kişinin DHKP-C terör örgütü militanı Ecevit Şanlı olduğu bildirildi.

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, ABD Büyükelçiliği'ne canlı bombalı saldırı eylemini gerçekleştirenin kişinin DHKP-C terör örgütü militanı Ecevit Şanlı olduğu bildirildi.

Açıklamada, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne personel ve ziyaretçi girişlerinin yapıldığı kapıdan sahte kimlik kullanarak giriş yapmak isteyen ve üzerinde taşıdığı bomba düzeneklerini patlatarak eylemi gerçekleştiren kişinin DNA örneklerinin Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan moloküler genetik incelemelere göre, DHKP-C terör örgütü militanı Ecevit Şanlı olduğunun tespit edildiği kaydedildi.

Açıklamaya göre, Eylemi gerçekleştiren Şanlı'nın 1973 doğumlu ve Ordu İli Gürgentepe nüfusuna kayıtlı olduğu, İstanbul'da ikamet ettiği açıklandı.

Ayrıca Valilik tarafından yapılan açıklamada, Şanlı'nın bir kişiye ait düzenlenmiş sahte kimlik cüzdanı kullandığı, 1997 yılında İstanbul İlinde güvenlik ve askeri tesislere lav silahı ile saldırı düzenlediği ve tutuklanarak cezaevine konulduğu, 2003 yılında yasadışı yollardan yurtdışına kaçtığı, yurtdışında bazı ülkelerde DHKP-C adına faaliyetlerine de devam ettiğinin tespit edildiği bilgilerine de yer verildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Ankara Kriminal Polis Müdürlüğü analizlerinde patlama olayında kullanılan patlayıcı maddenin fabrikasyon TNT olduğu ve olay mahallinde tespit edilen parçalardan el bombasının da patlatıldığının patlayıcı maddeler analizi sonucunda anlaşıldı. "DHKP-C örgüt militanı Ecevit Şanlı'nın Ankara İlinde örgütsel ilişkileri ve eyleme müzahir iltisakları dahil çok yönlü araştırma ve çalışmaların Ankara Emniyet Müdürlüğü ilgili birimlerince aralıksız sürdürülmektedir." (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com