İşte o teröristler!

İşte o teröristler!
Şırnak'ta 3 mayıs tarihinde meydana gelen ve Şırnak Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürü İrfan Olcar'ın yaralandığı saldırı ile ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.

Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, çatışmada öldürülen 2 PKK'lıdan birinin, İran uyruklu 'Mazlum Urmiye' kod adlı Siyamed Salamed, diğerinin de Suriye uyruklu 'Nidal Fırat Afrin' kod adlı Abdurrahman Bilal olduğu bu PKK'lıların, daha önce de Yüzbaşı Levent Çelik'in şehit olduğu Milli Taburu'na düzenlenen saldırıya katıldıklarının tespit edildiği belirtildi.

Perşembe günü saat 21.30 sıralarında merkez Gündoğdu Mahallesi, Uludere Çevre Yolu'nun üst kısmında yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine ateş açıldığı belirtilen valilik açıklamasında şöyle denildi:

"Merkez Gündoğdu Mahallesi mevkii, Uludere Çevre Yolu'nun üst kısmında, Şırnak Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat ekiplerince yapılan kontroller esnasında, bir grup PKK/KCK terör örgütü mensubunun, polise ve askeri personele ait lojmanlara bomba ve roketatarlarla saldırı hazırlığında oldukları tespit edilmiştir. Bunun üzerine saldırıyı engelleyerek teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla zırhlı araçlar bölgeye sevk edilmiş, polis özel harekat timleri tarafından bölge kontrol altına alınmış ve görevlilerimizce terör örgütü mensuplarına teslim olmaları yönünde çağrıda bulunulmuştur. Ancak bu çağrılara teröristlerce el bombası atmak suretiyle karşılık verilmiştir. Bunun üzerine yapılan operasyonda çıkan çatışma neticesinde 2 terörist silah ve mühimmat ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir."

Söz konusu çatışmada ölü ele geçirilen teröristlerden birinin İran, diğerinin de Suriye uyruklu oldukları ve Cudi Dağı'ndan eylem yapmak üzere geldikleri kaydedilen valilik açıklamasında, bu teröristlerin adları ve kod adları verildi. Suriyeli terörist Abdurrahman Bilal'in yaklaşık 7-8 yıldır Cudi bölgesinde sorumlu düzeyde faaliyet gösterdiği, 14.04.2010 tarihinde Yüzbaşı Levent Çelik'in şehit edilmesi eylemine katıldığı, özellikle Şırnak merkezde meydana gelen silahlı saldırılara katıldığı, İranlı terörist Siyamed Salamed'in sözde Cudi Cephesi Navser Takımı içerisinde tim komutanı olduğu belirtildi.

Ayrıca, çatışma esnasında teröristlerce atılan el bombası sonrasında çeşitli yerlerinden yaralanan 2 özel harekat polisinin tedavilerinin devam ettiği belirtilen valilik açıklamasında, şöyle denildi:

"Söz konusu çatışmada ölü olarak ele geçirilen terör örgütü mensuplarının üzerlerinde ve çevrede yapılan arama neticesinde; 2 adet kalaşnikof marka uzun namlulu silah, ele geçen silahlara ait 11 adet şarjör ve bol miktarda mühimmat, 2 adet patlamamış roket sevk fişeği, 2 adet el bombası, 1 adet gece görüş dürbünü, 1 adet telsiz ve 1 adet siyah renkli şemsiye ve çeşitli yaşamsal malzemeler ele geçirilmiştir."   (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com