İşte Öcalan'ın mesajı

İşte Öcalan'ın mesajı
Selahattin Demirtaş, 3. İmralı ziyareti dönüşünde açıklama yaptı.
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ile BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'den oluşan BDP heyeti, İmralı Adası'ndan döndü.
 
Mudanya'dan sabah saatleride İmralı'ya giden heyet, saat 16.20'da, Sahil Güvenlik'e ait ''Kıyı Emniyeti 4'' isimli tekne ile, İstanbul Ataköy Marina'ya geldi. 
 
İmralı'da Öcalan'la görüşen 3. BDP heyeti Abdullah Öcalan'ın verdiği mesajı açıkladı.
 
İşte Demirtaş açıklamasından satır başları:
 
''Bugün İmralı Adası'nda sayın Öcalan ile önemli toplantılarımızdan birini daha gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu toplantımızın da öncelikle hayırlı gelişmelere vesile olmasını yürekten temenni ediyoruz. Sayın Öcalan'ın basına ve kamuoyuna kısa bir mesajı var, şimdi onu paylaşmak istiyorum. Öncelikle kendisi tüm Türkiye toplumuna ve basın mensuplarına selam ve saygılarını iletiyor'' diyen Demirtaş, terör örgütü elebaşı Öcalan'a ait olduğunu belirttiği notu, basın mensuplarına okudu. Notta, şu ifadelere yer verildi:
 
''Mevcut Çözüm Süreci olumlu anlamda ilerleyerek devam ediyor. Hedefimiz tüm Türkiye'nin demokratikleşmesidir. Çabalarımız da bunun içindir. Bu amaca hizmet edecek çerçevede 21 Mart Nevroz kutlamasında bir çağrı yapmak üzere hazırlıklarımı sürdürüyorum. Hazırlayacağım bildiri, tarihi nitelikte bir çağrı olacaktır. Bu çağrı, çözümün askeri ve siyasi bütün ayaklarına dair doyurucu bilgiler içeriyor olacaktır. Silah meselesini de hızla ve zaman kaybetmeden bir tek can dahi yitirilmeden çözmek istiyorum. Bütün bunların pratikleşmesi için yüce bir iradeyi temsil eden parlamentonun ve siyasi partilerin sunacağı desteği çok değerli buluyorum. Geri çekilmenin hızla gerçekleşmesi ve barışın kalıcı hale gelmesi için ümit ediyorum ki parlamento da aynı hızla üzerine düşen tarihi misyonun gereğini yapacaktır. Süreç ilerledikçe kamuoyunu, kendi adıma daha detaylı şekilde bilgilendirmeyi umuyor herkese bir kez daha selam ve sevgilerimi iletiyorum.''
 
Mesajın bundan ibaret olduğunu kaydeden Demirtaş ve beraberindekiler, basın mensuplarının sorularını cevaplamadan ayrıldı.(MUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com