İşte Patriotların maliyeti!

İşte Patriotların maliyeti!
Milli Savunma Bakanı Yılmaz, patriot füzeleriyle ilgili, ''Bir yılda bize maliyetinin 15 milyon lira olacağını düşünüyoruz.Hollandalı Bakan ise 40 milyon avroya mal olacağını söyledi'' diye konuştu.
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Zaralılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği, ''8. Birlik ve Beraberlik Yemeği''nde, Hollanda'nın patriot füzelerinin yerleştirildiği Adana'da olduğunu belirtti. Yılmaz, daha sonra Kahramanmaraş'a geçtiğini, bu şehre de Almanya'nın partiot füzelerinin konuşlandırıldığını ifade etti. Yılmaz, Almanya ve Hollanda savunma bakanlarıyla Adana ile Kahramanmaraş'taki batarya birliklerini denetlediklerini söyledi.
 
Bakan Yılmaz, söz konusu kentlerdeki ziyaretlerinde füzelerin neden talep edildiğinin sorulduğunu dile getirerek, ''Bize sordular, 'Bunun size maliyeti bir yılda ne kadardır?' dediler. Tabii NATO'nun genel ilkleri çerçevesinde bu patriotların yerleştirilmesi yapıldı. Biz de dedik ki, 'bir yılda bize maliyetinin 15 milyon lira olacağını düşünüyoruz.' Aynı soruyu Hollandalı Bakana sordular. Hollandalı Bakan da 'Bize maliyeti bir yılda 40 milyon avro olacak' dedi. Alman Bakan da şöyle söyledi ve doğrusunu yaptı, 'Güvenliğin fiyatı olmaz' dedi'' ifadesini kullandı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com