İşte PKK’nın sinsi planı

İşte PKK’nın sinsi planı
Hükümetle geri çekilme konusunda anlaşan PKK'nın çekilmeyi durdurduktan sonra Hakkâri ve Şırnak’ta silah ve patlayıcı stoklayarak, kurtarılmış bir bölge hazırlıkları yaptığı ortaya çıktı.

Bugün gazetesinin haberine göre çözüm süreci PKK’nın geri çekilmemesi ve güvenlik birimleri tarafından rapor edilen bilgilere göre artık tıkandı. Güvenlik birimlerinin raporlarında örgütün kırsaldan şehirlere indiği ve gruplar halinde şehir merkezlerinde yapılanmasının sürdüğü belirtiliyor. Hükümetin ve güvenlik birimlerinin ellerinde olan bu raporlara rağmen süreç için bir şey yapamaması da dikkatlerden kaçmıyor.   
 
Örgütün silah kanadı olan Öz Savunma Birlikleri’in şehir merkezlerinde rahatça hareket etmesi ve özellikle Hakkâri ve Şırnak bölgesinde yığınaklar oluşturduğu ve bu bölgede tekrar kurtarılmış alan oluşturmak için çalışmalar yürüttüğünün altı çizildi.
 
Stoklanan silahların yerlerini örgütten üst düzey liderlerin bildiği ve merkezlere gömdüğü bu noktalarda da çok sayıda silahın ve patlayıcı maddenin bulunduğu kaydediliyor.
 
Raporda, PKK’nın Suriye’deki kolu PYD’de tecrübe kazanan 3 bin PKK’lının, şehirlerde kaos çıkarmak için Türkiye’ye dönebileceği ifade edildi. PKK’lıların Suriye’deki şehir çatışmalarında tecrübe kazandıkları vurgulandı. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com