İşte PKK'nın Telefon Kayıtları

İşte PKK'nın Telefon Kayıtları
PKK'nın şehir yapılanması KCK'nın, “Her damdan bir kişi örgüte katılacak” kararı aldığı ortaya çıktı...

Yasal dinleme kayıtlarında, KCK mensupları aralarında, terör örgütünün kırsal alanına eleman aktarımını konuşuyorlar. Emniyet yetkililerine göre bu görüşme, şüpheli Nadir Yıldırım'ın örgütün dağ kadrosuna eleman kazandırma çalışmalarında bulunduğunu ortaya koyuyor. Ortam dinlemesinde DTP'nin siyasi danışmanı Nadir Yıldırım, Mahmut Kaygusuz isimli şahsın örgüte katılmak istediğini anlatıyor. Diğer iki kişiden biri de, sözcülüğün “Her damdan bir kişi örgüte katılacak” diye karar aldığını hatırlatıyor.

İŞTE DÖKÜMÜ

09.07.2008 günü KCK şüphelisi Nadir Yıldırım ile kimlikleri tespit edilemeyen bir erkek bir bayan arasında geçen görüşmenin dökümü şöyle:

Nadir Yıldırım : ........Mahmut Kaygusuz var. Mahmut Kaygusuz. Bir süre önce cezaevinden çıkmış askerliğini yapmamış……İşte Batman'da ki kütüphanelere veriyoruz, oradan gelen paraları ama bu şahıs aşağı gitmek istiyor. Şimdi ilişkileri var zaten aşağıyla da ilişkileri var. Yol yöntemi de biliyor. Sadece bizi es geçerek gitmek istemiyor. Bundan 15 gün önce söylemişti, bundan kaynaklanan pozisyonla konuşamadık. Geçen gün de aradı, dedi, benim durumum ne oldu, artık dayanamıyorum, bu psikoloji ile yaşayamam zorlanıyorum, insanlar içine çıkacak yüzüm kalmamış.. Falan filan gibi şeyler. Şimdi bunu ne yapalım biz gönderebiliriz iki bu durumdan dolayı gitse dahi ne yapacak işte çok çok …..

(X-1/Erkek) : Yani gitmek istiyor

Nadir Yıldırım : Tabi tabi gitmek istiyor

(X-1/Erkek) : Başka bir şey var mı bununla ilgili

Nadir Yıldırım : Yok

(X-1/Erkek) : Sen tanıyor musun heval

(X-1/Bayan) : Ben eee arkadaşlar söylemişti bunlar belediye ile ilgili çalışacak arkadaşlarmış

(X-1/Erkek) : O zaman bunu aşağıya gönderttiriyim, kendisi kendi inisiyatifi ile gidiyorsa, yani gitmek istiyorum diyorsa, buyursun gitsin, değil mi? SONUÇTA SÖZCÜLÜK KARAR ALMIŞ, HER DAMDAN BİR ADAM DEMİŞ…Derneğe devretmek istiyorsun değil mi şimdi parasıyla yardım edecek insanlar.....

(X-1/Bayan) : Zaten biri istemezse biri ister

(X-1/Erkek) : He he eğer şeyseniz aşağı da bilgi isterse arkadaşlara da bir şey söylersin ona göre şey yaparsınız....

Habervaktim

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com