İşte Roma asilzadesi

İşte Roma asilzadesi
İngiltere'de bir kalede ölen zengin bir asilzadenin iskeletinden yola çıkarak 2 bin yıl önceki Roma asilzadesi yeniden yaratıldı. Yaratılan yeni asilzadenin yüzü Richard Burton ile Sylvester Stallone'un karışımı oldu

Arkeologlar bir İngiliz kalesinde bulunan iskeletten yola çıkarak Roma asilzadesini yeniden yarattı. 2 bin yıl önce ölen 40 yaşındaki bir asker emeklisi olan Romalı'nın bulunan iskelet kalıntısından yola çıkan arkeologlar o Ronmalı'yı yeniden yarattı.

Güney Galler'in Newport yakınlarında toprağın altından çıkan iskeleti inceleyen uzmanlar, bu iskeletin Romalı bir asilzadeye ait olduğunu tespit etti. Roma kalesi Caerleon'a çok yakın olan bir mezardan çıkan iskeletin 40 yaşlarında ordudan emekli olan bir Romalı'ya ait olduğu tahmin ediliyor.

Uzmanlar polislerin kullandığı yüz tarama teknolojisini kullanarak bu Romalı'nın yüzünü çizdi. 2 bin yıl önce yaşamış bir Romalı'nın ilk kez bu teknoloji kullanılarak yüzü çilimiş oldu. Çizilen portre sonrası ortaya çıkan resim siyah saçlı yakışıklı bir adam görüntüsü aldı. Uzmanlar ortaya çıkan bu Romalı'nın film yıldızları Sylvester Stallone ve Richard Burton'ın bir karışımı olduğunda birleşti.

Asilzadenin iskeleti ve modern zamandaki görünümünü gösteren resim Caerleon'daki Ulusal Roma Lejyon Müzesi'nde bulunuyor. Müze müdürü Dai Price "Resim olabilecek en doğru ve güvenilir sonucu ortaya çıkardı" dedi.

M.S. 200 yılına ait olduğu belirlenen iskeleti Newport Üniversitesi kampusu inşa edilirken, 18 yıl önce işçiler tarafından bulundu. Uzmanlar iskeletin kafatasını tarayıp yeni bir Roma yüzü ortaya çıkardı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com