İşte Ronaldo'nun sorunu

İşte Ronaldo'nun sorunu
İspanyol basını Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo'nun maddi kaygılar nedeniyle mutsuz olduğunu iddia etti.
Granada maçında attığı 2 gole sevinmeyen ve maçın ardından da mutsuzluğunu dile getiren Ronaldo yılda kazandığı 10 milyon euro'da iyileştirme istiyor. Yaşanan krizin sebebini mali unsurlar olarak dile getiren İspanyol basını tıkanan yeni sözleşme görüşmelerinin bu sonucu doğurduğunu iddia etti.
 
Bu görüşmelerde krizin ortaya çıkmasının sebebi ise İspanya'daki yüksek vergi oranları. Yeni sözleşmesinde vergiler çıktıktan sonra 15 milyon euro kazanmak isteyen Ronaldo'nun bu rakamı Madrid'ten alması durumunda son şampiyon'un kasasından yıldız Portekizli için yılda 18.3 milyon euro çıkacak. Oldukça astronomik olan bu ücret 2 yıl içinde artması beklenen vergi oranlarıyla birlikte 18.3 milyon euro'dan 31 milyon euro'ya yükselecek
 
İspanya'da yaşanan mali krizin Futbola ilk kez bu kadar etki ettiği görülürken ilerleyen günlerde buna benzer problemler sebebiyle birçok yıldızın İspanya'dan ayrılma ihtimali Avrupa'da en çok konuşulan konular arasına girdi.
 
Ronaldo'nun takım arkadaşlarından Arbeloa ise "Cristiano'nun sorununun ne olduğunu bilmiyorum, fakat Real Madrid bir aile ve ona destek olacağız. Sorunun para olduğunu sanmıyorum" diye konuştu.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com