İşte Sahte 'Bakan Yazıcı'

İşte Sahte 'Bakan Yazıcı'
İstanbul'da bir kişi Bakan Yazıcı adına torpil e-maili attığı iddiasıyla gözaltına alındı. İşte gözaltına alınan o kişi....

İstanbul'da bir kişi Bakan Yazıcı adına torpil e-maili attığı iddiasıyla gözaltına alındı. İstanbul'da hayvancılık ve besicilik yapan zanlının 1981 doğumlu olduğu bildirildi.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı adına ÖSYM Başkanı Ali Demir'e torpil e-maili atan bir kişi İstanbul'da gözaltına alındı.

Ümit Y. olduğu belirtilen şüpheli, TİB'in takibinin ardından kimliği tespit edildi ve polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheli, uçakla torpil e-maili soruşturmasının yürütüldüğü Ankara'ya götürüldü.

Cumhuriyet Savcısı'nın sorgulayacağı şüpheli gerekli görülürse hakim karşısına çıkarılacak. İstanbul'da hayvancılık ve besicilik yapan zanlının 1981 doğumlu olduğu bildirildi.

Esenboğa Havalimanından Ankara Emniyet Müdürlüğüne ait araçla alınan zanlı, sağlık kontrolü için Gazi Mustafa Kemal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Sağlık kontrolünün ardından Ü.Y, sorgulanmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın zanlının adresini belirleyerek, İstanbul ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılıklarına bildirdiği, bunun üzerine zanlının belirlenen adreste gözaltına alındığı öğrenildi.

YAZICI: BULUNACAKTI...
Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, gözaltına olayına ilişkin, ''Bulunacaktı, bulunur yani... Türkiye'de teknik çok ileri, polisimiz de bu tür suç işleyenleri takip etmekte gerçekten uzmanlaşmış'' dedi.

Şanlıurfa'da konuşan Yazıcı şunları söyledi:

"Ben daha önceki açıklamalarımda ifade ettiğim gibi, duyduğum gün, yani benimle ilgili benim ismim kullanılarak böyle bir sahteciliğin yapıldığını duyduğum ilk gün, 10 Mayıs. Aynı gün avukatıma talimat verdim. O gün ben Rize'deyim. Avukatım Ankara'da hemen o maileri inceledi. Suç duyurusunu yaptı. 'Bunlar bulunsun cezalandırılsın', dilekçenin özü bu.

Savcılık bunu emniyete havale ediyor emniyet de araştırmalarını yaptı. İsimleri tespit etti sonra da bugün o isimlerde suçu işlediği kanaatine vardıkları, mutlaka ellerinde veri var bu konuda, İstanbul'da yakalamışlar... Ben de az önce bu konuda bilgilendirildim.''

Yazıcı, ''Gözaltı bir kişiyle sınırlı mı kalacak?'' şeklindeki soruyu da, ''Bilemiyorum. Çünkü o suçu kovuşturmaya, soruşturmaya yetkili yer savcılıktır. Savcılık adına işlem yapan Emniyet Bilişim Dairesi Başkanlığıdır. Onlar bunu yürütüyorlar."

İDDİA KILIÇDAROĞLU'DAN GELMİŞTİ
Torpil skandalı, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bir bakan, ÖSYM Başkanı'na yeğenimi uygun bir yere yerleştirin" diye mesaj gönderdi açıklamısıyla ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından birkaç gün sonra Bakan Hayati Yazıcı, kendi adına ÖSYM Başkanı'na mesaj gönderildiği ancak iddia edildiği gibi yeğeni olmadığını duyurdu.

Ancak e-mail adresinin ÖSYM Başkanı'na ait olduğu iddialarının ardından Bakan Yazıcı, savcılığa suç duyurusunda bulunarak sorumluların bulunmasını istedi.

Bu noktadan sonra Bilişim Polisi ve TİB devreye girerek e-aimllerin izini sürmeye başladı. Bu öğleden sonra ise tespit edilen ve adının Ümit Y. olduğu belirtilen şüpheli gözaltına alındı.

 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com