İşte Sana 'Kırıntı' Delil!

İşte Sana 'Kırıntı' Delil!
'Delil kırıntısı yok' diyen Hizbullahçı Hacı İnan'a örgüt kurbanının kardeşinden yanıt: Ağabeyimin kimliği senin evinden çıktı.

17 Ocak 2000 günü Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu'nun öldürüldüğü Beykoz Kavacık'taki baskından sonra İstanbul Çengelköy'deki kazılarda bulunan 10 cesetten biri Mehmet Salih Dündar'a aitti. Mehmet Salih Dündar'ın kardeşi Ziver Dündar, ağabeyini öldürenlerin tahliye edildiğini gördü ve örgütün askeri kanat sorumlusu Hacı İnan'ın tahliye edildikten sonra “Hakkımda bir kırıntı delil yok” dediğini duydu. Ziver Dündar tepkisini şöyle dile getirdi:

Cesetlerin hali
Biz şoktayız. Ne diyeceğimizi şaşırdık. Ağabeyimin cenazesi hiç gözümün önünden gitmiyor. Cenazeler çift çift birbirine bağlıydı. Önce 10 cenaze geldi. İlk gün tanıyamadık. Rahmetli ağabeyimin oğlu dişinden tanıdı. Cesetleri şişmişti. Normalden iki kat şişmişlerdi. İlk gün tanımadı kimse cenazesini. Şişkinlikleri inince tanıdık. Boyunla diz arasında bağ vardı. Kafa dizin altındaydı Ana rahmi içinde gibiydiler... Televizyonda gördüm Hacı İnan'ı. Pişkin pişkin sırıtıyordu. 'Delil kırıntısı bile yok' diyor. Kamuoyuyla, insanlarla dalga geçiyorlar. Tüylerim diken diken oldu. Ağabeyim kayıpken kimliği örgüt lideri Hüseyin Velioğlu'nun öldürüldüğü Hacı İnan'a ait evden çıktı. Sonra cesedini bulduk. Şimdi 'delil yok' diyor.”

Peki Mehmet Salih Dündar neden Hizbullah militanlarının hedefi oldu? Ziver Dündar soruyu şöyle yanıtlıyor:
“Ağabeyim PKK'dan 10 yıl yattı. Orada dinle ve Hizbullah'la tanıştı. Ama çıkınca hemen yanlarından uzaklaştı. Ekmeğinin derdine düştü. Ama sonra kaçırdılar. Sorgu kasetinde örgütten neden çıktığını da soruyorlar ama asıl para istiyorlar. Asıl dertleri para. İslam'ın değil paranın peşindeler yani.”

Bu cinayetlerden çıkarabildiği tek teselli ise şu: “Öldürüp yeraltına koydukları insanlar var hâlâ. Şükür biz cesedimizi bulduk hiç olmazsa.” 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com