İşte sigara böreğinin yeni adı

İşte sigara böreğinin yeni adı
Sigara böreğinin ismi kalem böreği olarak değişiyor. Nedeni ise çocukları sigaraya özendirmemek.

Adapazarı Lokantacılar Derneği'nin, sigara içmeye özendirdiği iddiasıyla 'sigara böreği'nin adının 'kalem böreği' olarak değiştirilmesi teklifi, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanlar Kurulu toplantısında kabul edildi.

Adapazarı Lokantacılar Odası Başkanı Erdal Kurtuldu'nun geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği akonu, Esob Başkanlar Kurulu toplantısında tartışmaya açıldı. Birlik Başkanı Hasan Alişan, Ahilik Haftası öncesinde sigara konusunda böyle önemli bir teklifin Sakarya'dan çıkmasının sevindirici olduğunu kaydederken, internet sitesinde yapılan oylamalarda sigara böreğinin yerine 'kalem böreği', 'parmak böreği' ve 'sarma böreği' ifadesinin kullanılmasının ön plana çıktığını söyledi. Birlik Başkanı Alişan'ın konuşmasının ardından Bdiğer başkanların büyük bölümü böreğin adının değiştirilmesini istedi. SBazıları ise isim değiştirmenin yasakçı zihniyet olduğunu söyledi.

Tartışmanın ardından yapılan oylamada, böreğin adının 'kalem böreği' olması en fazla oyu aldı. SEsob Başkanı Hasan Alişan, "Gençlerimiz için de güzel bir örnek olacak olan kalem ismini biz de üst kurullarımıza ileteceğiz. Sakarya'daki lokantalarda sigara böreği yerine kalem böreği isminin kullanılmasını sağlarken, bunun tüm yurtta kullanılmasını teklif edeceğiz" diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com