İşte Silivri Cezaevi'nin tek sorunu!

İşte Silivri Cezaevi'nin tek sorunu!
Haziran ayında Silivri Cezaevi'ni ziyaret eden Meclis Alt Komisyonu'nun raporunda şaşırtan sonuçlar çıktı. Rapora göre Silivri Ceza ve Tutukevindeki tek sorun "akustik ve su sızdırması"ymış. Cezaevinde spor ve kurs şartlarının çok iyi olduğu belirtilen ra
Haziran ayında Silivri Cezaevi'ni ziyaret eden Meclis Cezaevleri Alt Komisyonu cezaevindeki şartlarını incelediği taslak raporunu hazırladı.
 
Raporda hangi tutuklularla görüşüldüğüne yer verilmiyor ama cezaevinin en fazla gündemde olan isimleri Org. İlker Başbuğ, emekli Korgeneral Engin Alan'dan bahsedilmiyor. 
 
Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, taslak raporda Silivri Cezaevi'nde "akustik ve su sorunu" hariç hiçbir sıkıntı olmadığı belirtildi.
 
Meclis'e 79 şikayet başvurusu yapılan cezaevinde araştırılan 7 konudan 5'i ile ilgili "memnuniyet" belirtilmesi şaşkınlık yarattı.
 
Raporda cezaevindeki görüş ve sohbet şartlarının mevzuata uygunluğuna, kurslara olan ilgiye, spor salonlarına övgüler yağdırılırken tutukluların görüşlerine de sadece birkaç cümle ile yer verildi:
 
"Mahpuslar tarafından sohbet hakkından faydalandırılmadıkları ve sosyal faaliyetler ile kurslardan yararlanma taleplerinin geri çevrildiği belirtilerek bu durumun açık bir yalnızlaştırma politikası niteliği taşıdığı iddia edilmiştir. Soğuk suyun günde 9 saat süreyle, sıcak suyun ise haftanın 3 günü 2.5 saat süreyle verilmesinin yetersiz olduğu söylenmiştir."  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com